Reklama

Kościół

Częstochowa: XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

We wtorek o godz. 9.15 na Jasnej Górze rozpocznie się XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka oraz bp. Andrzeja Przybylskiego - poinformowała PAP w poniedziałek Komisja Episkopatu Polski.

2023-09-19 07:08

[ TEMATY ]

forum

Karol Porwich/Niedziela

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Komisja Episkopatu Polski, we wtorek, o godz. 9.15, na Jasnej Górze, rozpocznie się XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka oraz bp. Andrzeja Przybylskiego.

19 września br. w Częstochowie odbędzie się Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich organizowane przez Radę Szkół Katolickich. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Po raz 21. ich przedstawiciele przybędą do jasnogórskiego sanktuarium, aby we wspólnej modlitwie, refleksji i śpiewie wielbić Boga, szukać odpowiedzi na nurtujące młodych ludzi pytania oraz budować wzajemne relacje we wspólnocie uczniów katolickich liceów i techników.

"Udział w Forum zgłosiło blisko 1500 osób, młodzieży szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Czasami jest tak, że wspólnota szkolna może czuć się małą, nic nie znaczącą kropelką w oceanie innych szkół. Przyjeżdżając tutaj, na Jasną Górę, oni nagle widzą, że stanowią rzeszę młodych ludzi. Że są tysiące młodych ludzi, którzy myślą podobnie, szanują wartości, wybierają szkołę katolicką żeby kształtować swój charakter, poszukiwać Pana Boga czy też pogłębiać swoją wiarę" - powiedział PAP Robert Jaczyński, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

Reklama

"To spotkanie na Jasnej Górze daje taką przestrzeń, żeby się odnaleźć" - dodał wicedyrektor Jaczyński. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania będzie pytanie o sens życia, o to, kogo słuchać, za kim iść, aby żyć pięknie, mądrze a zarazem godnie. Głównym prelegentem będzie ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, który wygłosi konferencję o Bożej miłości, o Chrystusie, który zaprasza do bardzo osobistej relacji i więzi. Świadectwem życia i przesłaniem do młodych podzielą się: Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka oraz Dobromir Makowski - pedagog, raper, organizator imprez młodzieżowych.

Szczególnie ważnym wymiarem spotkania młodych będzie wspólna modlitwa: adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa na Wałach, a nade wszystko Eucharystia w bazylice jasnogórskiej, której o godz. 13.30 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Ksiądz biskup sam z wykształcenia jest pedagogiem - uzyskał magisterium w częstochowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Jana Długosza), zanim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.(PAP)

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Forum w Krynicy: Ciekawostki największej konferencji Europy Środkowo - Wschodniej

[ TEMATY ]

Polska

Polska

konferencja

Europa

forum

ekonomia

Mariusz Książek/Niedziela

W Krynicy-Zdrój od wtorku trwa XXIX Forum Ekonomiczne. Co roku na tę największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej – przyjeżdża ponad 4 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z ponad 60 krajów.

Forum w Krynicy to fenomen tego typu wydarzenia, przez trzy dni bowiem organizowanych jest ponad 200 paneli dyskusyjnych. Jeden z takich paneli (o zaangażowaniu społecznym w praktyce) ma przyjemność prowadzić ks dr Jarosław Grabowski - Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego "Niedziela".

CZYTAJ DALEJ

Mateusz opuszcza urząd skarbowy, źródło dochodu, i idzie za Jezusem

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

wikipedia.org

Powołanie św. Mateusza, Caravaggio

Powołanie św. Mateusza, Caravaggio

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 9-13.

Czwartek, 21 września. Św. Mateusza Apostoła Ewangelisty, święto

CZYTAJ DALEJ

W najbliższą sobotę Spotkanie Młodych na Ślęży

2023-09-21 21:19

Archiwum redakcji

Góra Ślęża

Góra Ślęża

Ks. Jakub Bartczak wraz z młodzieżą nagrał filmik zapraszający na Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 23 września na Górze Ślęży

Więcej tutaj:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję