Reklama

Kościół

Warszawa: Obradowała Rada ds. Społecznych KEP - komunikat po spotkaniu

Kultura życia społecznego, zaangażowanie katolików w życie publiczne oraz aktywny udział w głosowaniach i wyborach samorządowych, krajowych i europejskich – były tematami posiedzenia Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, która zebrała się w Sekretariacie KEP w Warszawie 20 września br.

[ TEMATY ]

Rada ds. Społecznych KEP

Red.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Publikujemy tekst komunikatu po obradach:

20 września br. w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, którą tworzą: przewodniczący – bp Marian Florczyk; członkowie – bp Jacek Grzybowski, bp Andrzej Przybylski, bp Piotr Turzyński, bp Zbigniew Zieliński – sekretarz oraz konsultorzy: prof. Michał Gierycz, dr Milena Kindziuk, ks. prof. Henryk Skorowski SDB, Kamil Sulich i ks. dr Grzegorz Zieliński.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po wspólnej modlitwie i powitaniu zebranych osób, bp Marian Florczyk dokonał wprowadzenia i przedstawienia zagadnień, które były przedmiotem obrad. Obok spraw związanych z tworzeniem nowego regulaminu Rady, w nawiązaniu do jej głównych celów i zadań, wskazano aktualne, najbardziej palące problemy społeczne, wśród których znalazł się temat kultury życia społecznego, zaangażowania katolików w życie publiczne czy aktywnego udziału w głosowaniach i wyborach (samorządowych, krajowych czy europejskich).

Reklama

Podczas posiedzenia przyjęto ostateczną wersję opracowanego „Vademecum wyborczego katolika". Intencją towarzyszącą opracowaniu tego kompendium było przypomnienie podstawowych zasad, jakimi powinien kierować się katolik w wyborach, które są podstawową instytucją demokratyczną, pozwalającą obywatelom decydować o kierunku rozwoju wspólnoty politycznej. Ten doniosły akt, jak wszystkie inne działania katolików, powinien być inspirowany wiarą.

Następne spotkanie Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się 27 listopada br.

2023-09-21 08:35

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie, jaki masz dzisiaj dla mnie plan?

2023-11-21 14:00

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 21. 24-27.

Czwartek, 7 grudnia. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Odpust zupełny przed żłóbkiem w świątyni franciszkańskiej

2023-12-06 18:26

[ TEMATY ]

odpust

szopka

szopka

Archiwum redakcji

Narodzenie Pańskie jest ważnym etapem historii zbawienia

Narodzenie Pańskie jest ważnym etapem historii zbawienia

Od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. będzie można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem. O dar ten i przywilej zabiegała rodzina franciszkańska u Ojca Świętego z okazji przypadającej w tym roku 800. rocznicy żywej szopki, wystawionej przez św. Franciszka w Greccio.

Aby uzyskać odpust wierni muszą ponadto wypełnić zwykłe warunki: być w stanie łaski uświęcającej, nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną w intencjach papieża.

CZYTAJ DALEJ

Transmisja LIVE: Modlitwa w Godzinie Łaski!

2023-12-08 10:58

[ TEMATY ]

Matka Boża

Maryja

Godzina łaski

Karol Porwich/Niedziela

Przez lata wśród katolików ugruntowała się wiara w to, że Maryja w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zsyła niezliczone łaski dla duszy i ciała. Pragniemy, aby jak najwięcej osób i w tym roku skorzystało z otwartego nieba w Godzinie Łaski, dlatego 8 grudnia od godz. 12:00 zapraszamy na transmisję modlitwy bezpośrednio na portalu niedziela.pl

W życiu często spadają na nas trudności, problemy, kłopoty, które nas dociążają i nie pozwalają swobodnie iść naprzód. Może właśnie teraz nadchodzi czas, aby oddać to wszystko Bogu, wierząc i ufając, że On się wszystkim zajmie? Zrzucić, przy pomocy Matki Bożej, ten niepotrzebny balast z pleców?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję