Reklama

Wiadomości

#SprzątamyDlaPolski 2023 - Ogólnopolska akcja sprzątania świata

Inicjatywa #SprzątamyDlaPolski z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem - we wszystkich odsłonach w sumie udział wzięło już ponad milion uczestników ze wszystkich regionów w całej Polsce.

[ TEMATY ]

ekologia

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Cel ten osiągany jest na dwa sposoby - finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza kilkutygodniowy cykl edukacyjny skierowany do szkół i przedszkoli. W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada zatem zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa.

W środę, 4 października 2023 roku odbędzie się kolejna, VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Podziel się cytatem

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Choć największą nagrodą dla każdego uczestnika akcji z pewnością jest satysfakcja z dobrego społecznie uczynku, organizatorzy co roku przygotowują certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu oraz pakiety nagród dla najaktywniejszych grup sprzątających w celu docenienia wysiłku, jaki uczestnicy wkładają w realizację tej szlachetnej misji. Tradycja ta utrzymana zostanie także w zbliżającej się VI odsłonie inicjatywy.

Reklama

Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/2n2uRoodF3tbPSVt9. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sprzątamy Dla Polski.

W latach ubiegłych w wielkiej akcji sprzątania świata pod szyldem #SprzątamyDlaPolski uczestniczyli nie tylko młodzi Polacy, ale także parlamentarzyści, influencerzy, znani dziennikarze i wiele, wiele innych osób.

2023-09-21 15:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Służyć innym

Niedziela łódzka 47/2020, str. VI

[ TEMATY ]

przyroda

projekt

ekologia

Marek Kamiński

Uczestnicy projektu „Zaprzyjaźnij się z przyrodą”

Uczestnicy projektu „Zaprzyjaźnij się z przyrodą”

O pracy charytatywnej na rzecz drugiego człowieka z Józefą Danutą Majdańską, prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków, rozmawia Jadwiga Kamińska.

Jadwiga Kamińska: Jakie są cele stowarzyszenia?

CZYTAJ DALEJ

Wrocław/ Organy zmarłych policjantów zostały przekazane do transplantacji

2023-12-07 17:47

[ TEMATY ]

Wrocław

transplantacja

policjant

Adobe Stock

Organy obu zmarłych w poniedziałek policjantów przekazane zostaną kolejnym pacjentom będącym w potrzebie. Dzięki temu życia kolejnych osób zostaną uratowane - przekazali w czwartkowym komunikacie przedstawiciele KMP we Wrocławiu.

"W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej dzięki uprzejmości oraz zaproszeniu lekarzy, policjanci mogli uroczyście +odprowadzić+ zmarłego w tragicznych okolicznościach na służbie asp. szt. Daniela Łuczyńskiego, którego ciało zostało w ostatnim czasie przewiezione na salę transplantologii" - poinformowali w komunikacie przedstawiciele KMP we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje adwentowe dla pracowników „Niedzieli”.

2023-12-08 12:02

[ TEMATY ]

rekolekcje adwentowe

redakcja Niedzieli

ks. prof. Janusz Lekan

Maciej Orman/Niedziela

– W życiu chrześcijanina bardzo ważne jest dzielenie się doświadczeniem Boga – mówił ks. prof. Janusz Lekan z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stały publicysta „Niedzieli”, który w dniach 5-7 grudnia poprowadził rekolekcje adwentowe dla pracowników „Niedzieli”.

W rekolekcjach wzięli udział również członkowie częstochowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, z prezes Marią Banaszkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję