Reklama

Niedziela Częstochowska

„Różaniec siłą chorych i cierpiących” – pielgrzymka kół różańcowych

Od 27 lat, czyli od momentu koronacji papieskimi koronami obrazu Wniebowziętej Królowej Różańca Świętego, koła różańcowe z archidiecezji częstochowskiej pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Żywy Różaniec

Myszków‑Mrzygłód

Maciej Orman/Niedziela

I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej, Mrzygłód, 8.10.2022

I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej, Mrzygłód, 8.10.2022

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku parafia w Myszkowie-Mrzygłodzie przeżywa swoje 650-lecie istnienia i związane z tym uroczystości i odpusty. Zapraszamy wszystkie parafie naszej archidiecezji, wraz z księżmi moderatorami i zelatorkami, na pielgrzymkę w sobotę 7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Program

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

10.30 – konferencja „Różaniec siłą chorych i cierpiących”

Reklama

11.00 – procesja różańcowa – tajemnice radosne – rozważania prowadzą paulini z Leśniowa

12.00 – Msza św. w intencji kół różańcowych i o rozwój dzieła Żywego Różańca w rodzinach i parafiach; rozdanie podziękowań – dyplomów dla zasłużonych osób i zgłoszonych parafii; udzielenie odpustów z racji 650-lecia parafii w Mrzygłodzie

13.00 Obiad – przysmaki mrzygłodzkie

Proboszcz każdej parafii lub osoba przez niego wyznaczona do 2 października zgłasza telefonicznie lub mailowo parafię, a także osoby zasłużone dla Żywego Różańca w parafii np. zelatorów kół Żywego Różańca, które w czasie pielgrzymki otrzymają specjalne dyplomy za uczestnictwo w Żywym Różańcu.

Zgłoszenia przesyłamy na adres e-mail: rozaniec.czestochowa@o2.pl albo dzwoniąc lub wysyłając SMS pod nr 608 450 004.

Z darem modlitwy w oczekiwaniu na wspólne świętowanie

Ks. dr Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca


2023-09-26 14:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mrzygłodzianie uczcili swoich bohaterów sprzed 160 lat

W Myszkowie odbyły się uroczystości z okazji 160. rocznicy wygranej przez Polaków bitwy pod Mrzygłodem, która miała miejsce podczas powstania styczniowego.

Obchodom przyświecały słowa Stanisława Wyspiańskiego: „Daj nam poczucie siły i Polskę daj nam żywą, /By słowa się spełniły nad ziemią tą szczęśliwą. /Jest tyle sił w narodzie, jest tyle mnogo ludzi, /Niechże w nie Duch Twój zstąpi i śpiące niech pobudzi”.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Zanim urodził się nasz syn, lekarze proponowali aborcję

2023-12-02 21:04

[ TEMATY ]

świadectwo

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum rodzinne

„Modliliśmy się o cud dla naszego dziecka, tymczasem to on okazał się cudem dla nas” – mówią Olga i Paweł Dębowscy o swoim synu. Zanim się urodził, lekarze proponowali aborcję.

Olga i Paweł Dębowscy to małżeństwo z 5-letnim stażem. Poznali się 20 lat temu, ale przez ponad 11 żyli w niesakramentalnym związku. Przyznają, że ich wiara sprowadzała się do chodzenia do kościoła dwa razy w roku: ze święconką na Wielkanoc i ewentualnie w Boże Narodzenie. – Wszystko podporządkowaliśmy gonitwie za fałszywym szczęściem, które miały nam zapewnić pieniądze i niezależność – opowiadają tygodnikowi Bliżej Życia z Wiarą.

CZYTAJ DALEJ

Skrobiesz w ten sposób lód na aucie? Uważaj na mandat!

2023-12-06 15:48

[ TEMATY ]

rodzina

bezpieczeństwo

Adobe Stock

Śnieg, marznąca mżawka, lód – to nieodłączni towarzysze zimy. Jeśli jesteś kierowcą, przygotuj się na trudne miesiące. Jazda na „bałwanka” czy „czołgistę” jest absolutnie wykluczona. Nie popełniaj też innych zimowych błędów. Tylko tak dotrzesz bezpiecznie do celu i oszczędzisz sobie słonych mandatów. A w razie stłuczki warto mieć dobre ubezpieczenie.

Śnieżyca i mróz niemal zawsze powodują chaos na ulicach. Wyjazd ośnieżonym samochodem, popularnie nazywanym bałwankiem to proszenie się o nieszczęście. To samo dotyczy kierowców, którzy usuwają lód tylko z części szyby, znacząco ograniczając sobie pole widzenia. – O! Jedzie czołgista! – wołają policjanci, którzy w takich przypadkach starają się natychmiast reagować. Wtedy grozi kierowcy mandat, a  podstawą jest tu art. 66 ustawy Prawo o ruchu drogowym.* Mówi on m.in. o tym, że „pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu”. Nowy taryfikator obowiązuje od zeszłego roku. Zgodnie ze stanowiskiem policji, gdy jazda nieodśnieżonym autem wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem na drodze, wówczas kara może sięgnąć nawet 3 tys. zł! Minimalny mandat przewidziany w taryfikatorze to 200 zł.**

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję