Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Międzynarodowa Koronka na Ulicach Miast

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dziś w Godzinie Miłosierdzia tysiące osób spotka się na ulicach i skrzyżowaniach wielu miast Polski i świata, by modlić się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W tym roku punktualnie o godzinie 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia włączą się żołnierze, więźniowie, Ludzie Morza i Kapelani Portu Lotniczego. Modlącym się towarzyszą m.in. intencje o pokój na Ukrainie i na całym świecie, Za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie oraz o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów. - Stań do modlitwy na ulicy, na więziennym, dziedzińcu, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, aby połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę! Od 2 kwietnia 2021 r. – w rocznicę śmierci św. papieża Jana Pawła II drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten weźmy ze sobą na ulicę, by przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie. Po modlitwie kapłani niech poświęcą obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym katolickim domu – tłumaczą organizatorzy akcji – zespół „Iskra Miłosierdzia”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na kilkunastu skrzyżowaniach Łodzi oraz pod kościołami w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny - 28 września - w Godzinie Miłosierdzia gromadzą się wierni, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. - Koronka na ulicach miast − jak co roku − zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic o godz. 15:00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko. Modlić się będziemy o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. W naszej parafii gromadzimy się tradycyjnie na trzech skrzyżowaniach – mówi ks. Grzegorz Klimkiewicz, proboszcz par. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi.

Akcję „Koronka na ulicach miast” objął modlitwą i swoim pasterskim błogosławieństwem metropolita łódzki - abp Grzegorz Ryś. Koordynatorem akcji jest łódzki zespół Iskra Miłosierdzia.

2023-09-28 07:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Porszewice: Rekolekcje dla narzeczonych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Bóg się nie myli. Czy to oznacza, że musi się fantastycznie skończyć? Nie - mówił do narzeczonych Arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Teodor: świadectwa po Godzinie Łaski są dowodem na to, że Maryja nie pozostawia bez pomocy tych, którzy się do Niej zwracają

2023-12-04 11:04

[ TEMATY ]

adwent

Materiał prasowy

Adwent to dla zespołu Teobańkologii gorący czas - przyznał ks. Teodor Sawielewicz. Rekolekcjonista, założyciel kanału Teobańkologia, w rozmowie z KAI opowiedział o specjalnych inicjatywach związanych z Adwentem oraz "Godziną łaski". Duchowny mówi także o tym jak dobrze przeżyć czas przygotowań do Bożego Narodzenia.

Anna Rasińska (KAI): W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia, przypada tzw. "Godzina łaski". Z tej okazji na kanale Teobańkologia zaplanowano szczególne wydarzenie, czy mógłby Ksiądz zdradzić jakie?

CZYTAJ DALEJ

Papież na 70-lecie Płaczącej Madonny z Syrakuz: Matka wylewa łzy, gdy najsłabsi są dyskryminowani

2023-12-08 18:55

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Madonna z Syrakuz

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Matka wciąż wylewa łzy, gdy najsłabsi są dyskryminowani oraz gdy szerzą się przemoc i wojny, klęski, które pochłaniają niewinne ofiary - napisał papież Franciszek w liście z okazji 70. rocznicy wydarzenia z 1953 roku, gdy na wizerunku Matki Boskiej w mieszkaniu młodego małżeństwa Antoniny i Angela Jannuso z Syrakuz pojawiły się łzy.

Sycylijscy biskupi zbadali to zjawisko i uznali jego nadprzyrodzony charakter. Wielkim czcicielem Madonny z Syrakuz był Pius XII, a także Jan Paweł II, który w 1994 r. konsekrował bazylikę, w której do dziś czczony jest wizerunek płaczącej Madonny i przechowywane są relikwie łez. Bazylika Płaczącej Madonny w Syrakuzach jest od 2019 roku regionalnym sanktuarium maryjnym na Sycylii. Decyzję w tej sprawie podjęli miejscowi biskupi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję