Reklama

Edukacja

Nowy kierunek na UKSW - studia z pomocy społecznej

Od nowego roku akademickiego 2014/2015 Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie otwiera nową specjalność studiów: "Integralna pomoc i promocja społeczna". Studia na nowym kierunku UKSW pomogą w przyszłości wzbogacić profesjonalną kadrę Caritas i innych organizacji charytatywnych w Polsce.

[ TEMATY ]

studia

Piotr Drzewiecki

Studenci bezpłatnego kierunku studiów zdobędą szeroką wiedzę teoretyczną na temat pomocy społecznej. W trakcie studiów będą się uczyć różnych sposobów wsparcia osobom potrzebującym: materialnego, społecznego, kulturowego i duchowego. Jako absolwenci będą mogli profesjonalnie zaangażować się w pracę w domach opieki, hospicjach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i opiekuńczo-leczniczych, w pracę z imigrantami i repatriantami, czy w profilaktykę uzależnień.

Reklama

Osoby, które ukończą nowy kierunek, będą pomagały przede wszystkim osobom marginalizowanym społecznie, bezrobotnym i bezdomnym. Zostaną też skierowane do pracy z rodzinami w sytuacjach kryzysowych. Nauczą się również przygotowywać projekty dla organizacji świadczących pomoc społeczną.

– Mimo rozwoju cywilizacji i poprawy warunków życia w Polsce i na świecie, nie zmniejsza się liczba osób potrzebujących pomocy. Profesjonalizacja działań charytatywnych jest więc niezwykle ważna. Dzięki niej będziemy mogli znacznie lepiej rozumieć potrzeby bliźnich – podkreśla ks. Marcin Brzeziński, wicedyrektor Caritas Polska.

UKSW zapewnia studentom praktyki zawodowe oraz udział w grantach, wyjazdach naukowo-badawczych i międzynarodowych konferencjach oraz kontakt z potencjalnymi pracodawcami, wśród których znajdzie się Caritas.

2014-05-22 10:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa sporych możliwości

Niedziela Ogólnopolska 36/2014, str. 28-29

[ TEMATY ]

szkoła

studia

uczelnia

East News

Zabudowania na kampusie UKSW ul. Woycickiego

Zabudowania na kampusie UKSW ul. Woycickiego

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dodatkowa rekrutacja na pierwszy rok studiów rozpoczęła się w drugim tygodniu sierpnia. Do wzięcia jest jeszcze sporo miejsc

Pracownicy UKSW nie ukrywają, że ich uczelnię dotknęły te same plagi, które uderzyły w inne polskie szkoły wyższe: mamy do czynienia z pokoleniem niżu demograficznego i fatalnymi wynikami matur – niezdanie przez jedną trzecią młodych ludzi egzaminu dojrzałości. Pomimo to są na uniwersytecie kierunki, które zanotowały tylko minimalnie mniejszą liczbę kandydatów niż w ubiegłym roku – np. prawo.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

5 pytań do... Jerzego Gawłowskiego

2021-09-28 11:05

[ TEMATY ]

5 pytań do...

pl.wikipedia.org

Wielkopolska Brygada Kawalerii w bitwie nad Bzurą

Wielkopolska Brygada Kawalerii w bitwie nad Bzurą

Jak bitwa nad Bzurą zrodziła pasję do historii, jak dbać o swoją małą Ojczyznę i co robić, aby młodzież szanowała przeszłość swojego kraju? - o tym w kolejnym wydaniu z cyklu „5 pytań do…” – Jerzego Gawłowskiego, historyka z zamiłowania, społecznika z wyboru.

Piotr Grzybowski: Kiedy zaczęła się Pańska pasja do historii?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję