Reklama

Europa

Lwów: kapucyni uczcili w swym klasztorze św. Franciszka z Asyżu

Liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu 4 października uczcili kapucyni zamieszkujący od roku w niewielkim domku we lwowskiej dzielnicy Zamarstynów, gdzie mieli przed wojną klasztor, wśród starych, ubogich domów. W niewielkiej kaplicy zgromadziło się kilkadziesiąt osób, którzy wzięli udział w uroczystości odpustowej.

[ TEMATY ]

kapucyni

Lwów

Św. Franciszek z Asyżu

Adobe.Stock

Św. Franciszek Salezy

Św. Franciszek Salezy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W okolicznościowym kazaniu ks. Grzegoez Draus, proboszcz innej lwowskiej parafii – św. Jana Pawła II, opowiedział o charyzmacie franciszkańskim, na jaki składają się proste życie Ewangelią, przyjazne nastawienie do ludzi i głoszenie Słowa Bożego.

Po odnowieniu ślubów zakonnych przez kapucynów przyrzeczenia złożyło ośmioro członków Trzeciego Zakonu Młodzieży Franciszkańskiej. Po mszy św. przez ponad pół godziny trwały śpiewy uwielbienia, a następnie wszyscy pozostali na wspólnej agapie w klasztornym refektarzu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Lwowską wspólnotę tworzą trzej kapucyni – brat i dwóch kapłanów. W małej, domowej, ale też otwartej dla innych ludzi kaplicy prowadzą oni "duszpasterstwo obecności", zajmują się kierownictwem duchowym, udzielają się też w innych kościołach Lwowa. W katedrze w każdą niedzielę wieczorem prowadzą modlitwę uwielbienia lub pokazują film religijny. Wraz z grupą świeckich modlą się też co niedzielę przed figura Marki Bożej na centralnej ulicy miasta – Prospekcie Swobody.

Ale najwięcej ludzi zakonnicy gromadzą na cotygodniowych czuwaniach nocnych w kościele św. Jana Pawła II. Przez całą noc trwa spowiedź, głoszone są konferencje, a Msza św. o północy jest drugim pod względem liczby uczestników niedzielnym nabożeństwem w parafii.

2023-10-05 19:05

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niedziela św. Franciszka

„Niech cała ziemia błogosławi Pana” – to hasło odbywającej się 3 października pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski Niedzieli św. Franciszka. Dzień ten organizuje już po raz czwarty Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

Niedziela św. Franciszka organizowana już po raz czwarty przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska to święto chrześcijańskiej ekologii integralnej, będące zwieńczeniem Czasu dla Stworzenia – wspieranego przez Ojca Świętego miesiąca modlitw i działań na rzecz ziemi, jako naszego wspólnego domu.

CZYTAJ DALEJ

Mimo prezydenckiego weta, rząd chce przeznaczyć 2 mln zł na rzecz języka śląskiego

2024-07-19 07:28

[ TEMATY ]

język śląski

Wojciech Dudkiewicz

Katowice. Kopalnia Wieczorek. Wkrótce Dzielnica Nowych Technologii

Katowice. Kopalnia Wieczorek. Wkrótce Dzielnica Nowych Technologii

Choć prezydent Andrzej Duda odmówił podpisania ustawy o języku śląskim, rząd chce przeznaczyć 2 mln zł w działania na rzecz godki - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

"Tak wynika z wniosku o zmianę przeznaczenia rezerwy celowej, który złożyło w Sejmie Ministerstwo Finansów. Dotyczy on pozycji 49. rezerwy, mówiącej o nauczaniu języka śląskiego w szkołach" - informuje dziennik.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Eucharystyczny w USA

2024-07-19 16:29

[ TEMATY ]

USA

kongres eucharystyczny

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Stanach Zjednoczonych przeżywa proces głębokiej duchowej odnowy opartej na Eucharystii. Centralnym punktem tego procesu jest Krajowy Kongres Eucharystyczny. „Spodziewamy się cudów, ponieważ kiedy ludzie gromadzą się w imię Jezusa, On objawia się z wielką mocą” - powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący komitetu organizacyjnego. Oczekujemy głębokich nawróceń, uzdrowień i przede wszystkim prawdziwego wzrostu ducha misyjnego - dodał bp Andrew Cozzens

Oto kilka filmów z Narodowego Kongresu Eucharystycznego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję