Reklama

Watykan

Papieski prezent dla uczestników synodu - nowa książka Franciszka

„Santi, non mondani. La grazia di Dio ci salva dalla corruzione interiore” (Święci, a nie światowi. Łaska Boża ratuje nas od wewnętrznego zepsucia) – tak brzmi tytuł nowej książki papieża Franciszka, która ukaże się 6 października. Dziś egzemplarze tej publikacji w języku włoskim Ojciec Święty podaruje uczestnikom XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Dostępne będą także wersje cyfrowe w języku hiszpańskim i angielskim.

[ TEMATY ]

synod

papież Franciszek

synodalność

PAP/MAURIZIO BRAMBATTI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Licząca 80 stron książka, która ukazuje się nakładem Watykańskiej Księgarni Wydawniczej (Libreria Editrice Vaticana), zawiera wstęp oraz dwa teksty już wcześniej publikowane. Pierwszym jest artykuł ks. Jorge Mario Bergoglio, zatytułowany „Corrupción y pecado” (Zepsucie i grzech) z 1991 roku, ponownie opublikowany w 2005 roku, gdy obecny papież był arcybiskupem Buenos Aires. Drugim jest list Franciszka do rzymskich kapłanów z 5 sierpnia br.

We wstępie do książki papież wyjaśnił, że postanowił opublikować te teksty z konkretnego powodu. Jest nim troska, którą odczuwa jako „mocne wezwanie Boga do całego Kościoła, aby zachował czujność i walczył siłą modlitwy z wszelkim poddaniem się duchowej światowości”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-10-06 16:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do Rycerzy Kolumba: jesteście świadkami świętości i godności życia

[ TEMATY ]

papież

Rycerze Kolumba

papież Franciszek

W świecie naznaczonym podziałami i nierównościami wasze hojne zaangażowanie w służbę wszystkim potrzebującym, jest ważną inspiracją do przezwyciężania globalizacji obojętności i wspólnego budowania społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i otwartego. Przekonanie to Papież wyraził w przemówieniu skierowanym do członków Zakonu Rycerzy Kolumba, których przyjął na audiencji z okazji 100. rocznicy ich działalności w Wiecznym Mieście.

Franciszek przypomniał ich wkład w pomoc ludziom w Rzymie po I wojnie światowej. Zbudowali wtedy centra sportowe dla młodzieży, które szybko stały się także ośrodkami formacji religijnej oraz miejscami, gdzie wspierano najuboższych. Zwrócił także uwagę na ich aktualną działalność.

CZYTAJ DALEJ

Bp Stułkowski: dziecko pod sercem matki jest człowiekiem, który ma prawo urodzić się i żyć

2024-05-27 07:45

[ TEMATY ]

bp Szymon Stułkowski

Karol Porwich/Niedziela

Bp Szymon Stułkowski

Bp Szymon Stułkowski

Dziecko pod sercem matki jest człowiekiem, który ma prawo urodzić się i żyć - powiedział w niedzielę podczas Mszy świętej poprzedzającej Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku biskup tej diecezji Szymon Stułkowski. Zapewnił o gotowości wsparcia tamtejszych instytucji kościelnych dla kobiet w ciąży.

"Nie chcemy tylko manifestować w obronie życia. Nie chcemy tylko żądać, nie chcemy tylko się modlić, ale konkretnie też chcemy wyciągnąć rękę do tych zwłaszcza matek z dzieckiem pod sercem, które nie mają się, gdzie podziać" - powiedział bp Szymon Stułkowski w trakcie niedzielnej mszy świętej, której przewodniczył w płockiej katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

CZYTAJ DALEJ

Złoty jubileusz kapłański

2024-05-28 14:25

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W bazylice katedralnej w Sandomierzu kapłani Diecezji Sandomierskiej i Radomskiej z rocznika święceń 1974, dziękowali Bogu za lata posługi.

Uroczystej Eucharystii, koncelebrowanej przez dziesięciu jubilatów, przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który wygłosił również okolicznościowe słowo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję