Reklama

Wiara

30. niedziela zwykła, rok A

Rozważania na niedzielę: Wiara i miłość dają mi siłę

Mam dla Was niezwykle ważną i osobistą historię o miłości, stracie i odkryciu głębszego znaczenia wiary. Historię o tym, jak trudne chwile zbliżają nas do Pana Boga i jak ważne są relacje z bliskimi.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Miłość to istota życia człowieka, jak uczy nas Ewangelia. Popatrzmy wspólnie na obraz Rembrandta "Żydowska narzeczona" i przeanalizujmy jego przesłanie dotyczące miłości małżeńskiej, która łączy w sobie sferę fizyczną, emocjonalną i duchową.

Chcę Wam również dziś pokazać, jak ważne są ideały i jak świat stara się je niszczyć. W tym kontekście przywołam postać Matki Teresy z Kalkuty, jej poświęcenie i służbę. Zwróćmy uwagę na to, jak ważne jest być świadkiem prawdziwej miłości w dzisiejszym świecie, który często próbuje ją zdeprecjonować lub fałszywie przedstawiać.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zapraszam na szczególny dla mnie odcinek poświęcony istocie chrześcijaństwa - miłości do Boga i bliźniego. Właśnie taka miłość jest zgodna z najgłębszymi pragnieniami człowieka.

Reklama

Spis:

00:00 - Podziękowanie za nadesłane wyrazy współczucia

01:09 - Istota naszego życia

02:15 - Żydowska narzeczona

05:21 - Szatan atakuje Miłość

09:32 - Siła Miłości

10:42 - Kim była moja Mama

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

KĄCIK KULINARNY: Zobacz

2023-10-26 21:38

Ocena: +46 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Ocalona z romansu przez Słowo Boże

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat. prasowy

W Niedzielę Słowa Bożego - dzielę się z Wami osobistym doświadczeniem Mocy Bożego Słowa. zapraszam Was do sięgnięcia do Biblii. a gdybym CIę zapytał czy traktujesz Biblię tak samo jak Komunię Świętą - Najświętszy Sakrament?

Przecież i w Eucharystii i w Słowie Bożym jest obecny Bóg - żywy, który przychodzi. Chcę Ciebie dziś postawić wobec pytania Czy KOCHASZ Słowo Boże? Jeśli tak - to jak? To jak to się odbija ta miłość na twoim życiu? Napisz komentarz - podziel się jak Ważne jest dla Ciebie słowo Pisma Świętego.

CZYTAJ DALEJ

Już za dziewięć dni papież Franciszek odwiedzi Wenecję

2024-04-19 12:43

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Już za dziewięć dni papież Franciszek odwiedzi Wenecję. Okazją jest trwająca tam wystawa sztuki Biennale. Ojciec Święty odwiedzi pawilon watykański, który w tym roku znajduje się w więzieniu dla kobiet. Oczekuje się, że krótka wizyta papieża w Wenecji potrwa około pięciu godzin, obejmując między innymi Mszę św. na słynnym na całym świecie Placu św. Marka. Planowana jest również prywatna wizyta w bazylice św. Marka.

Opublikowany w Watykanie program jest następujący:

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: kanadyjska Polonia to licząca się społeczność

2024-04-20 07:53

[ TEMATY ]

prezydent

Polonia

Kanada

Andrzej Duda

Karol Porwich/Niedziela

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Polonia w Kanadzie to licząca się społeczność; jesteśmy dziś w NATO także dzięki jej wsparciu - mówił w piątek w Vancouver prezydent Andrzej Duda. Prezydent składa wizytę w Kanadzie, w piątek w Vancouver spotkał się z przedstawicielami Polonii.

Prezydent zwracał uwagę, że według szacunków, około 20 mln Polaków żyje dziś poza granicami Polski, z czego w Kanadzie mieszka ponad milion z nich. Jak mówił, ci, którzy czują się częścią polskiej wspólnoty mają często różne poglądy, są różnej wiary. "Jednak łączy nas to, że Polska jest jedna, że nasze korzenie są jedne i nasza pamięć historyczna jest jedna" - mówił Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję