Reklama

Niedziela Częstochowska

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

W uroczystość Wszystkich Świętych Kościół pielgrzymujący po ziemi kieruje wzrok ku niebu, ku ogromnej rzeszy mężczyzn i kobiet, którym Bóg dał udział w swojej świętości. Z kolei we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Kościół modli się za tych, którzy jeszcze oczekują na wejście do chwały nieba.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Dzień Zaduszny

uroczystość Wszystkich Świętych

cmentarze

Karol Porwich/Niedziela

Polskie cmentarze są wyjątkowe

Polskie cmentarze są wyjątkowe

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tych dniach będziemy nawiedzać cmentarze, aby modlić się za zmarłych. Liturgia uczy nas bowiem modlić się za wszystkich w imię solidarności, która łączy wzajemnymi więzami członków Kościoła i która jest silniejsza nawet od śmierci. Niech nikomu nie zabraknie wsparcia naszej modlitwy.

W dniach 1-8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy); stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna; przyjęcie Komunii św.; odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego (nie w intencji samego papieża, ale w intencjach, w których modli się każdego dnia papież).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W uroczystość Wszystkich Świętych w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na cmentarzu Kule w Częstochowie główna Msza św. będzie celebrowana o godz. 12, na cmentarzu św. Józefa – w kaplicy o godz. 12, a na cmentarzu św. Rocha – w kościele św. Rocha i św. Sebastiana o godz. 15.

Reklama

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada, o godz. 12 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na cmentarzu Kule zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów pomocniczych, natomiast o godz. 18 w archikatedrze Świętej Rodziny zostanie odprawiona Eucharystia żałobna za zmarłych biskupów diecezjalnych.

Porządek nabożeństw w Częstochowie 1 listopada:

cmentarz św. Józefa, ul. Palmowa 22

Msze św. o godz.: 9, 10.30, 12 – po niej procesja z modlitwą za zmarłych, 16

cmentarz Kule, ul. Cmentarna 47

Msze św. o godz.: 9, 10, 11, 12 – po niej procesja z modlitwą za zmarłych, 14, 15.30

cmentarz św. Rocha, ul. św. Rocha 79

Msze św. o godz.: 8.30, 10, 11.30, 13, 14.30 – procesja z modlitwą za zmarłych, 15, 17

2023-10-31 11:03

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie zmienia się, ale się nie kończy

Niedziela zamojsko-lubaczowska 45/2020, str. IV

[ TEMATY ]

modlitwa

Dzień Zaduszny

Ks. Krzysztof Hawro

Zmarli potrzebują naszej modlitwy

Zmarli potrzebują naszej modlitwy

Listopadowe dni skłaniają do refleksji. Przemijanie, modlitwa, dar odpustów. W związku z pandemią Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o odpustach. Z ks. Eugeniuszem Derdziukiem rozmawia Ewa Monastyrska.

Ewa Monastyrska: Czy można rozróżnić te pierwsze dwa dni: 1 i 2 listopada?

CZYTAJ DALEJ

Jakie jest twoje osobiste stanowisko wobec kryzysu Kościoła dzisiaj?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Monika Książek

Rozważania do Ewangelii Mt 28, 16-20.

Niedziela, 26 maja. Uroczystość Najświętszej Trójcy

CZYTAJ DALEJ

Drezdenko za życiem

2024-05-26 14:21

[ TEMATY ]

Zielona Góra

drezdenko

ks. Paweł Greń

Marsz w obronie życia przeszedł 26 maja ulicami Drezdenka.

W niedzielę 26 maja kilkadziesiąt osób zgromadziło się w Drezdenku na rodzinnej manifestacji w obronie życia. Wydarzenie, pełne radości i pozytywnej energii, przyciągnęło całe rodziny, młodych oraz seniorów, którzy wspólnie zamanifestowali swoje wsparcie dla idei ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Był to silny głos społeczny za zdrową rodziną, ochroną dzieci przed deprawacją oraz manipulacjami zgubnych ideologii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję