Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus nie obiecuje łatwej drogi, ale obiecuje tę właściwą

Rozważania do Ewangelii Łk 21, 12-19.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Środa, 29 listopada

• Dn 5, 1-6.13-14.16-17.23-28 • Dn 3, 64a.65a.66a.67a.68a.69a.70 • Łk 21, 12-19

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Próby, o których mówi dzisiejszy Ewangelia, są dobrą okazją do złożenia świadectwa o wierze. Nasz świat dzisiaj, jak zresztą w każdym czasie, tego potrzebuje. Ktoś powiedział, że „chrześcijanin, który daje świadectwo, jest krzyżowany, ale chrześcijanin, który nie daje świadectwa, już jest martwy”. Oznacza to, że prawdziwy chrześcijanin jest zawsze świadkiem życia, jest świadkiem tajemnicy paschalnej, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Można zatem powiedzieć, że jeśli przestajemy dawać świadectwo o Chrystusie, przestajemy być Jego uczniami, Jego naśladowcami, czyli chrześcijanami. Najbardziej wymownym i najbardziej koniecznym świadectwem jest świadectwo prawdy połączone ze świadectwem miłości. Jedynym przekonującym świadectwem jest świadectwo miłości. Aby zostać zbawionym i osiągnąć życie wieczne, uczniowie muszą wytrwać w próbach, cierpliwie je znosząc. Mówi o tym również przypowieść o siewcy, która wyjaśnia, że nie jest łatwo wytrwać w wierze do końca. Łatwo się zniechęcić trudnościami życiowymi, których nigdy nie zabraknie. Jezus nie obiecuje łatwej drogi, ale obiecuje tę właściwą drogę do osiągnięcia upragnionego szczęścia. Jezus składa piękne obietnice, ale nie ukrywa też, że będą próby, przez które trzeba przejść, aby osiągnąć ten cel. Mamy jednak Jego obietnicę, że jeśli pozostaniemy z Nim zjednoczeni, nigdy nie zostawi nas samymi.

Reklama

W.Cz.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-10-23 14:32

Ocena: +35 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus uzdrawia, uwalnia, ale i cierpi

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 1, 29-39.

Środa, 10 stycznia

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Abp Andrzej Dzięga przechodzi na emeryturę

2024-02-24 12:01

[ TEMATY ]

abp Andrzej Dzięga

Karol Porwich/Niedziela

Abp Andrzej Dzięga

Abp Andrzej Dzięga

Abp Andrzej Dzięga przechodzi na emeryturę. Bp Zbigniew Zieliński – administratorem apostolskim „sede vacante”.

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Franciszek:

CZYTAJ DALEJ

Proboszcz z Gazy: coraz bardziej napięta sytuacja na północy Strefy Gazy

2024-02-24 17:01

[ TEMATY ]

strefa gazy

Pro Terra Sancta

badwanart0/pixabay.com

Sytuacja mieszkańców północnej części Strefy Gazy jest coraz trudniejsza , alarmuje katolicki proboszcz miasta Gazy. „Jest coraz mniej żywności do kupienia, a to, co jest dostępne, staje się coraz droższe" - powiedział argentyński zakonnik ks. Gabriel Romanelli ze wspólnoty „Verb encarnado” (Słowa Wcielonego) w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Zwrócił uwagę, że „ludziom brakuje wszystkiego”.

Zakon Rycerski Świętego Grobu w Jerozolimie – INSTYTUT NIEDZIELA- FUNDACJA INSTYTUT MEDIÓW zachęcają do wsparcia specjalnej zbiórka dla chrześcijan z Strefie Gazy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję