Reklama

Niedziela Wrocławska

W sobotę Święto Młodych [Zaproszenie]

W najbliższą sobotę [25 listopada 2023 r.] obchodzić będziemy Światowy Dzień Młodzieży. W przeddzień Niedzieli Chrystusa Króla. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na Święto Młodych.

2023-11-21 12:10

ks. Łukasz Romańczuk

Młodzież z Oleśnicy i Bierutowa

Młodzież z Oleśnicy i Bierutowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku jako miejsce wydarzenia wybrano wielofunkcyjną Halę Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Mickiewicza 58-60 we Wrocławiu. Tegorocznemu spotkaniu będą przyświecać słowa zaczerpnięte z 12 rozdziału Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian: "Radując się w nadziei" (por. Rz 12, 12).

Jak zaznaczają organizatorzy, spotkanie dedykowane jest dla osób od 14 roku życia (konieczna zgoda prawnego opiekuna na udział dla osób niepełnoletnich). Koszt udziału jednej osoby to 10 zł.

Program:

Reklama

9.00 - Otwarcie rejestracji na hali

10:00 - Rozpoczęcie integracji młodzieży,

11:00 - Modlitwa na rozpoczęcie prowadzona przez Młodzież Hallelujah / Świadectwo Basi Turek

12:00 - Spotkanie w małych grupach

13:15 - Obiad wydawany na hali,

14:45 - Nabożeństwo ewangelizacyjne

16:00 - Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego

Po zakończeniu Eucharystii ciąg dalszy integracji (tańce, zabawy).

Zapisy poprzez formularz

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: w tym roku papieska Pasterka o 19.30

2023-11-28 13:42

[ TEMATY ]

Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty będzie przewodniczył w tym roku tradycyjnej „Pasterce” w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 19.30 - wynika z opublikowanego przez Biuro Papieskich Celebracji Liturgicznych kalendarza uroczystości pod przewodnictwem papieża. Podpisał go mistrz papieskich ceremonii liturgicznych, abp Diego Ravelli.

Poniżej plan obchodów świąt w Watykanie.

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko dla ministrantów

2023-11-27 13:25

[ TEMATY ]

Słowo Boże

sulechów

kurs lektorski

Katarzyna Krawcewicz

W kursie wzięło udział ponad 40 osób

W kursie wzięło udział ponad 40 osób

W parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie zakończył się dekanalny kurs lektorski.

Warsztaty odbywały się w dniach 17-18 oraz 24-25 listopada, a wzięło w nich udział ponad 40 osób. Kurs miał wyjątkowy charakter, ponieważ nie był – jak to zwykle bywa – skierowany wyłącznie do chłopców. Dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Grzendzicki zaprosił do udziału młodzież i dorosłych, mężczyzn i kobiety. Uczestnicy uczyli się poprawnej postawy, prawidłowej dykcji i emisji głosu, gestów i postaw liturgicznych, głośnego czytania i innych umiejętności potrzebnych do skutecznego proklamowania słowa Bożego. Zajęcia prowadzili animatorzy Ruchu Światło-Życie, polonistki oraz Kinga Kaszewska-Brawer, aktorka Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego. Kurs zakończył się rozdaniem dyplomów.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek na COP28 to potwierdzenie ekologicznego zaangażowania papieży

2023-11-28 15:24

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Jeśli zdrowie pozwoli, wizyta papieża na COP28 w Dubaju będzie historycznym momentem. Po raz pierwszy zwierzchnik Kościoła katolickiego weźmie udział w konferencji klimatycznej ONZ. Dla dominikanina o. Thomasa Micheleta, autora książki "Les Papes et l'écologie" ("Papieże i ekologia"), jest to punkt kulminacyjny trwającego od dziesięcioleci zaangażowania Watykanu w ochronę naszego „wspólnego domu”.

Od czasu swojego wyboru w marcu 2013 r. papież Franciszek kładzie nacisk na ochronę stworzenia i ochronę najsłabszych. Przykładem tego jest publikacja encykliki „Laudato si'” w czerwcu 2015 roku. Tekst, który dotyczy kwestii środowiskowych i społecznych oraz przypomina dwa zasadnicze wątki pontyfikatu a są to: "Wszystko jest ze sobą powiązane" oraz "Krzyk ziemi i krzyk ubogich nie mogą dłużej czekać".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję