Reklama

Aspekty

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Świąteczna kartka wybrana

Aż 168 prac – projektów kartek świątecznych - wpłynęło na konkurs organizowany przez diecezjalną Caritas.

2023-11-21 15:01

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

kartka świąteczna

Dominika Łapucha

Autorem zwycięskiej kartki jest Oskar z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Jeninie

Autorem zwycięskiej kartki jest Oskar z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii
pw. św. Michała Archanioła w Jeninie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

21 listopada w siedzibie Caritas w Zielonej Górze zebrała się komisja konkursowa, która wybrała jeden zwycięski projekt. Zostanie on wykorzystany na kartkach świątecznych, które Caritas roześle w tym roku do darczyńców, sponsorów i innych osób wspierających działania na rzecz najbardziej potrzebujących. Komisja zwracała uwagę nie tylko na walory estetyczne nadesłanych prac, ale przede wszystkim na płynące z nich przesłanie.

- Odzew jak co roku był bardzo duży. Na konkurs wpłynęło 168 prac z ponad 15 placówek. Głównie z parafialnych zespołów Caritas, świetlic i szkół. Wielkie podziękowania należą się nie tylko dzieciom, które przygotowały prace, ale także ich nauczycielom, opiekunom i wychowawcom – mówi Dominika Łapucha.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Autorem zwycięskiej kartki jest Oskar T. z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Jeninie. Drugie miejsce zdobyła Asia K. ze Szkolnego Koła Caritas w Zespole Edukacyjnym w Bojadłach, a trzecie - Wiktoria K. ze Świetlicy „Młodzi z Arki Przyszłości” z Międzyrzecza. Wyróżnienia za swoje prace otrzymali: Aleksandra K. ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze, Wojciech D. ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze, Maria Cz. z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozstrzygnięto konkurs na świąteczną kartkę Caritas

[ TEMATY ]

konkurs

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

kartka świąteczna

caritaszg.pl

Autorem zwycięskiej kartki została Wiktoria K. ze Świetlicy „Młodzi z Arki Przyszłości” w Międzyrzeczu

Autorem zwycięskiej kartki została Wiktoria K. ze Świetlicy „Młodzi z Arki Przyszłości” w Międzyrzeczu

27 marca br. został rozstrzygnięty konkurs na kartę świąteczną Caritas.

- Dziękujemy serdecznie za bardzo duży odzew. Na konkurs wpłynęło 197 prac z 15 placówek. Wielkie podziękowania należą się nie tylko dzieciom, które przygotowały prace, ale także ich nauczycielom, opiekunom i wychowawcom – mówi Dominika Łapucha z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalana – nasz ideał

Niedziela Ogólnopolska 49/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Rycerstwo Niepokalanej

Niepokalana

Francisco de Zurbaran

"Niepokalane Poczęcie", Francisco de Zurbaran, olej na płótnie, 1630-1635

Mój przyjaciel powtarza, że Kościół co rusz popełnia błędy. Nie powinien np. ogłosić dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. „Dogmat – tłumaczy – dotyczy mojego zbawienia, a ta maryjna prawda nie ma nic wspólnego ze mną. Wiąże się tylko ze zbawieniem Maryi”.
Przyjaciel nie zna nauki Kościoła. Nie wie, że zapatrzeć się w Niepokalane Poczęcie to odkryć siłę, która pcha ku niebu, że zapragnąć być jak Niepokalana to stanąć na drodze wypełnienia największej tęsknoty, która mieszka w ludzkim sercu. Nie wie, że ten dogmat jest potrzebny do zbawienia

Być czystym i niewinnym. Mieć oczy, które widzą dobro. Serce, które nie rozumie pokus. Być całym utkanym z myśli Boga i w swej duszy nosić Jego obraz... Każdy z nas tego pragnie.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie/ Zimą liczne zmiany w kursowaniu pociągów na remontowanych liniach kolejowych

2023-12-08 11:09

[ TEMATY ]

pociąg

Monika Jaworska

Kolejarze dbają o bezpieczne podróże.

Kolejarze dbają o bezpieczne podróże.

Remonty linii kolejowych w woj. śląskim będą od nowego rozkładu jazdy wiązały się z licznymi zmianami w kursowaniu pociągów; dotyczą one m.in. odcinków linii Tychy – Katowice – Częstochowa czy Katowice – Bielsko-Biała. Nadal niedostępne będzie połączenie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry.

Chodzi o wprowadzany od niedzieli 10 grudnia br. nowy, przyszłoroczny rozkład jazdy na kolei. Jego kształt wiąże się z prowadzonymi i planowanymi pracami zarządcy kolejowej infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. O wiążących się z nimi utrudnieniach i innych zmianach poinformował na piątkowym spotkaniu prasowym nowy rzecznik samorządowego przewoźnika Koleje Śląskie Bartłomiej Wnuk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję