Reklama

Niedziela Częstochowska

Symboliczna góra objawień z niebieskim krzyżem w Częstochowie

29 listopada w parafii św. Józefa Rzemieślnika abp Wacław Depo poświęcił figurę Matki Bożej Medjugorskiej oraz niebieski krzyż na skałach, przypominające miejsce objawień w Medjugorje.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Chcemy, by Maryja chroniła każdego z nas, kiedy zagraża nam zło, które atakuje Kościół i samego Boga – powiedział ks. Marek Kundzicz, proboszcz parafii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Bardzo dziękuję ks. prał. Markowi i jego współpracownikom za ten zamysł religijny, który odtąd stanie się dla nas również zaproszeniem do aktu wiary, żebyśmy przyzywali tym bardziej ufnie wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, prosząc o pokój dla świata i dla naszej Ojczyzny, o zgodę, jedność, ustanie wzajemnej nienawiści i jakiejkolwiek egoistycznej rywalizacji – podkreślił metropolita częstochowski.

Reklama

Po poświęceniu figury i krzyża abp Depo przewodniczył Mszy św.

Więcej w nr. 50 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 10 grudnia.

2023-11-29 19:42

Ocena: +16 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Naszym programem jest Jezus Chrystus

Niedziela Ogólnopolska 22/2017, str. 7

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Bożena Sztajner/Niedziela

Ważne jest miejsce ogłoszenia nominacji ks. prał. Andrzeja Przybylskiego na biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej. Nastąpiło to w domu seminaryjnym, gdzie Biskup Nominat wzrastał do kapłaństwa przez studia formacyjne, a potem sam przez 7 lat formował kolejnych kapłanów jako rektor tego seminarium. Bardzo się cieszę, że w źrenicy oka, którą jest seminarium dla archidiecezji, mogliśmy dzisiaj usłyszeć i przyjąć tę nadzieję, która jest związana z nowym biskupem. Za hasło swojego posługiwania Biskup Nominat za św. Pawłem przyjmuje słowa: „In Christo” – „W Chrystusie”, tak bliskie mojemu zawołaniu: „Ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”. Naszym programem jest więc Jezus Chrystus, Jego Ewangelia i tajemnica Jego Kościoła. I to właśnie będzie naszym wspólnym zadaniem, niezależnie od tego, jakie działania organizacyjne będziemy podejmować. W prowadzeniu programu nowej ewangelizacji na pewno trzeba nowego związania się z Osobą Zbawiciela. Nowość naszego życia jest w Chrystusie i przez Chrystusa. Dlatego też bardzo potrzebujemy Ducha Świętego jako Ducha Prawdy i Miłości.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę bp. Andrzeja Przybylskiego: Na ile nasza wiara jest autentyczna?

2024-02-23 10:01

[ TEMATY ]

rozważania

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Bp Andrzej Przybylski

Bp Andrzej Przybylski

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Dzień skupienia duchowieństwa legnickiego

2024-02-26 06:55

ks. Waldemar Wesołowski

Spotkaniu towarzyszyły słowa z 2 listu św. Piotra: „Bracia, starajcie się umocnić wasze powołanie i wybór” (2P 1,10-11).

Był czas na przeżycie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, konferencję ascetyczną, adorację Najświętszego Sakramentu. Księża otrzymali też „Regułę życia prezbiterów diecezji legnickiej” – niewielką książeczkę zawierającą cenne wskazania do rozwijania kapłańskiego charyzmatu otrzymanego w dniu święceń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję