Reklama

Kościół

Przewodniczący Episkopatu Polski: niech tegoroczny Adwent będzie czasem refleksji i modlitwy

Niech tegoroczny Adwent będzie czasem refleksji i modlitwy, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Zbawiciela, który rozprasza ciemności grzechu, przemocy, wojny, przynosząc zgodę i pojednanie – zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Kościele katolickim w niedzielę 3 grudnia rozpoczyna się Adwent, okres przygotowania do Bożego Narodzenia.

W komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu, Przewodniczący KEP zauważył, że czas Adwentu to czas oczekiwania na "przyjście Zbawiciela, który rozproszy ciemności grzechu, przemocy, wojny". "Oczekujemy przyjścia Księcia Pokoju, który przyniesie zgodę i pojednanie między narodami" – zaznaczył.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"Czas Adwentu napawa nas radością, gdyż z nadzieją wypatrujemy dni, kiedy światło przychodzącego Zbawiciela rozjaśni nasze serca, umysły i otworzy nas w miłości i szacunku na siebie nawzajem" – dodał abp Gądecki.

Reklama

Przewodniczący Episkopatu zwrócił także uwagę, że ten czas jest nam dany, byśmy poprzez msze święte roratnie, rekolekcje adwentowe i spowiedź przygotowali się do spotkania z przychodzącym Panem.

"Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana" – zachęcił.

W czasie całego Adwentu, poza niedzielami, codziennie odprawiane są roraty – msze św. poświęcone Matce Bożej, którą symbolizuje specjalna biała świeca zapalona podczas liturgii. Eucharystia rozpoczyna się w ciemnym kościele, który rozświetlają jedynie lampiony przyniesione przez wiernych.

Ostatnim dniem tego okresu jest przypadająca 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ godl/

2023-12-01 09:57

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący Episkopatu dziękuje nauczycielom, uczniom i rodzicom za szczególny rok szkolny

[ TEMATY ]

wakacje

abp Stanisław Gądecki

episkopat.news

abp Stanisław Gądecki

abp Stanisław Gądecki

Nauka poza szkołą okazała się być nieplanowanym egzaminem dojrzałości, który – jak ufam – wszyscy zdali, dzięki uczciwej pracy, zaangażowaniu, wytrwałości i samodyscyplinie – napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki w komunikacie na zakończenie roku szkolnego.

„W kontekście kończącego się roku szkolnego, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, chciałbym jak najserdeczniej podziękować wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud wkładany w wychowywanie, przekazywanie wiedzy oraz kształtowanie umiejętności dzieci i młodzieży w Polsce” – napisał abp Gądecki.

CZYTAJ DALEJ

Niech dzieła Boże objawiają się zarówno w nas, jak i przez nas

2024-02-12 12:52

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 33-43. 45-46.

Piątek, 1 marca. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Jezus Chrystus - Kardiolog z przebitym sercem!

2024-02-29 21:20

[ TEMATY ]

Jezusowa Kardiologia

Adobe Stock

Chociaż ręce ma dziurawe, to moje serce zoperuje tymi rękami świetnie. On się zna na sercach, bo zanim nasze będzie kroił, to wpierw swoje miał przebite…

Biblijna kardiologia

Pismo Święte nie pozostawia żadnych wątpliwości, czemu w relacji z Bogiem i w naszym nawróceniu to nie chowanie słodyczy do szafki, ale troska o serce jest najważniejsza. Naszych serc dotyczy wiele biblijnych prawd. Nasze serca zdolne są do najlepszego i do najgorszego. Z jednej strony noszą w sobie ogromną dynamikę dobra i ukierunkowanie ku świętości, a z drugiej – mogą nas naprawdę mocno potarmosić, gdy zaniedbujemy ich rozwój.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję