Reklama

Wiara

Niezbędnik Adwentowy dzień 10/6.12.2023

Patrzymy dziś na Maryję pochyloną nad żłobem

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie."

(Łk 2, 1-7)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Co z tym zrobić?

Reklama

Może warto zaplanować przygotowanie domowego żłóbka/szopki — najlepiej wspólnie — do czego tak bardzo zachęcał papież Franciszek w swoim liście 9 żłóbku w 2019 roku?”

Na modlitwie zaśpiewaj sobie pod nosem ulubioną kolędę. Nawet jeśli nie bardzo umiesz śpiewać.

Wykonaj dzisiaj pewne ćwiczenie wyobraźni: na ulicy w autobusie, gdziekolwiek będziesz — spróbuj wyobrazić sobie tamtych dwoje, szukających miejsca, gdzie by ich przyjęto. Spróbuj w swoim otoczeniu wypatrzyć miejsce, które dziś mogłoby/musiałoby zastąpić im tamtą stajenkę.

Jeśli tylko możesz, wesprzyj konkretnym finansowym datkiem którąś z organizacji/fundacji zajmujących się pomocą samotnym mamom i/lub dzieciom.

Przeczytaj: Mi 5,1-4.

Red.

ZOBACZ WIĘCEJ: #NiezbędnikAdwentowy2023

2023-12-05 21:25

Ocena: +30 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy na co dzień potrafimy się zachwycić, ucieszyć sobą nawzajem?

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Adobe Stock

„Maryja pozostała u niej około trzech miesięcy i wróciła do domu.”
(Łk 1,56)

CZYTAJ DALEJ

Troszczą się o liturgię w diecezji

2024-02-24 15:34

[ TEMATY ]

liturgia

Diecezjalny Zespół Liturgiczny

Świebodzin sanktuarium

Katarzyna Krawcewicz

Uczestnicy dnia skupienia dla Diecezjalnego Zespołu Liturgicznego

Uczestnicy dnia skupienia dla Diecezjalnego Zespołu Liturgicznego

Pierwszy dzień skupienia niedawno powstałego Diecezjalnego Zespołu Liturgicznego odbył się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 24 lutego.

Spotkanie poprowadził ks. Bartosz Warwarko. Rozpoczęto Liturgią Godzin, po niej wygłoszona została konferencja ascetyczna. W programie były również: adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, a także praca w grupach, konferencja liturgiczna i nieszpory.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopostne rozważania Siedmiu Boleści NMP: Ucieczka do Egiptu

2024-02-24 20:24

[ TEMATY ]

#NiezbędnikWielkopostny2024

Ks. Krzysztof Hawro

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy do wspólnego rozważania Siedmiu Boleści NMP.

Boleść pierwsza: Proroctwo Symeona
Boleść druga: Ucieczka do Egiptu
Boleść trzecia: Zgubienie Jezusa
Boleść czwarta: Spotkanie na Drodze Krzyżowej
Boleść piąta: Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa
Boleść szósta: Zdjęcie z krzyża
Boleść siódma: Złożenie do grobu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję