Reklama

Kościół

Archidiecezja gnieźnieńska gotowa na peregrynację relikwii bł. rodziny Ulmów

W najbliższą sobotę 9 grudnia rozpocznie się w archidiecezji gnieźnieńskiej peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Relikwie nawiedzą jedenaście miejscowości, a także dom księży seniorów, klasztor franciszkanów i sióstr karmelitanek bosych, gdzie będą się przy nich modlić rodzice oczekujący na narodziny dziecka.

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

www.ulmowie.pl

Błogosławiona rodzina kierowała się w życiu zasadą miłości Boga i bliźniego

Błogosławiona rodzina kierowała się w życiu zasadą miłości Boga i bliźniego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W zależności od miejsca pobytu przewidziane są rozmaite sposoby uczczenia relikwii: Msze święte, modlitwy wspólnot małżeńskich i rodzinnych, całonocne adoracje i czuwania, błogosławieństwo dzieci i matek spodziewających się potomstwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, indywidualna modlitwa.

Relikwie przybędą do archidiecezji gnieźnieńskiej w sobotę 9 grudnia, rozpoczynając swoją peregrynację od małej parafii w Chełmcach. Jeszcze tego samego dnia zostaną przewiezione do Inowrocławia - drugiego co do wielkości miasta archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie Mszy św. w intencji rodzin przewodniczyć będzie bp Radosław Orchowicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Inowrocławiu relikwie nawiedzą kolejne miasta: Strzelno, Barcin, Żnin, Wągrowiec, Mieścisko, Wrześnię, Słupcę, Witkowo i Gniezno. W programach nawiedzenia przewidziano czuwania wspólnot i grup apostolskich, dzieci, młodzieży, małżonków, także wdów i wdowców, przedstawicieli różnych stanów i zawodów, służb mundurowych, harcerzy, wiernych z okolicznych parafii.

Reklama

W piątek 15 grudnia relikwie przybędą do Gniezna, gdzie nawiedzą kolejno Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, kościół ojców franciszkanów oraz klasztor sióstr karmelitanek bosych, gdzie zaplanowano całonocne czuwanie i Mszę św. w intencji rodziców oczekujących na narodziny dziecka.

W ostatni dzień peregrynacji 16 grudnia relikwie będą obecne w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, gdzie od rana trwać będzie czuwanie, a następnie w katedrze gnieźnieńskiej, gdzie w południe Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczyć będzie Mszy św. z zawierzeniem rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej Rodziny Ulmów.

Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom archidiecezji poznańskiej.

2023-12-06 15:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Troska o pamięć

Trzeba opowiadać o rodzinie Ulmów Polsce i światu tak, by wiedza ta była powodem dumy Polaków.

Tematem spotkania zorganizowanego 7 września przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Instytut Pamięci Narodowej był niemiecki mord na Ulmach, a także represje, które dotykały Polaków za pomoc ludności żydowskiej w kontekście realiów czasu Zagłady. Wśród panelistów znaleźli się historycy, którzy badają tragiczny czas okupacji niemieckiej w Polsce i nieporównywalne z innymi krajami represje za pomoc Żydom.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP u nuncjusza apostolskiego w związku ze zbliżającym się końcem pełnienia urzędu

2024-02-29 20:27

[ TEMATY ]

KEP

Nuncjusz Apostolski

KEP

W związku ze zbliżającym się końcem pełnienia urzędu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki złożył wizytę nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce abp. Antonio Guido Filipazziemu.

Abp Gądecki podziękował reprezentantowi Ojca Świętego za dobrą współpracę Konferencji Episkopatu Polski z przedstawicielstwem Stolicy Świętej. Z wdzięcznością wspominał nuncjuszy z czasów pełnienia przez siebie funkcji przewodniczącego KEP - abp. Celestino Migliore oraz abp. Salvatore Pennacchio. Jednocześnie wyraził wdzięczność wszystkim pracownikom Nuncjatury za życzliwą i profesjonalną współpracę.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Obchody 50. rocznicy śmierci Stanisławy Leszczyńskiej

2024-02-29 18:35

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi

Stanisława Leszczyńska

Stanisława Leszczyńska

11 marca w Łodzi odbędą się uroczystości związane z 50. rocznicą śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.  

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję