Reklama

Kościół

„Życie najbardziej niewinnych dzieci jest zagrożone”.

W niedzielę w Warszawie Procesja Różańcowa za Życiem

Już w najbliższą niedzielę 10 grudnia, ulicami Warszawy i innych miast Polski przejdą procesje różańcowe w obronie życia. Organizatorzy podkreślają, że w związku z zapowiedziami polityków o legalizacji aborcji, konieczne jest wykonanie publicznego aktu modlitewnego w obronie prawa do życia jako fundamentalnej wartości.

[ TEMATY ]

zaproszenia

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Życie tych najbardziej niewinnych istot jest zagrożone – z jednej strony możliwością liberalizacji prawa aborcyjnego, a z drugiej wprowadzenia finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego, w czasie której dochodzi do bezprecedensowego łamania godności i podmiotowości człowieka. Wkrótce rzeczywistością Polaków może stać się masowe zabijanie dzieci poczętych, ale także ich eugeniczna selekcja i przedmiotowe traktowanie ludzi na wczesnym etapie rozwoju, co ma miejsce w czasie procedury in vitro” – wskazuje Centrum Życia i Rodziny.

Jak podają organizatorzy wydarzenia, niepewne czasy i zagrożenie próby obalenia fundamentalnego i niezbywalnego prawa, jakim jest prawo do życia, motywuje do modlitwy i dania publicznego wyrazu sprzeciwu wobec takich działań liberalnych polityków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Główna Procesja Różańcowa za Życiem została zaplanowana na 10 grudnia na 13:00. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w Mszy świętej w Kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Następnie Procesja wyruszy Krakowskim Przedmieściem aż do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia (kościół Paulinów). W trakcie Procesji uczestnicy będą modlić się na różańcu w intencji obrony życia w Polsce.

Reklama

O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie internetowej www.rozanieczazyciem.pl. Organizatorzy zachęcają również do organizowania lokalnych procesji różańcowych w innych miastach w Polsce. Podkreślają, że niezwykle ważny jest aspekt publicznej modlitwy w intencji obrony życia.

Inicjatorzy wydarzenia wskazują, że modlitwa ma również charakter ekspiacji za grzechy. Przypominają także słowa św. Jana Pawła II, który mówi: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się… Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji”.

Procesja Różańcowa za Życiem odbędzie się 10 grudnia w Warszawie. Rozpoczęcie o 13:00 w kościele pw. Krzyża Świętego w Warszawie. Po Mszy świętej uczestnicy wyruszą w procesji ulicami Starego Miasta. Szczegóły dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/events/723176776041840/ oraz na stronie: www.rozanieczazyciem.pl

2023-12-08 07:41

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miasteczko Modlitewne w Zabawie

- Mamy już ok. 60 zgłoszeń, ale lista cały czas jest otwarta. Zabierzcie namiot, śpiwór i przyjeżdżajcie do Zabawy” – mówi KAI Patrycja Wigurska-Bąk z KSM-u.

CZYTAJ DALEJ

Wielki Post - pora na spowiedź!

2024-02-25 20:54

[ TEMATY ]

spowiedź

#NiezbędnikWielkopostny2024

Karol Porwich/Niedziela

„Przynajmniej raz w roku spowiadać się” – przypomina nam jedno z przykazań kościelnych. Zasadniczo nie kwestionuje się potrzeby spowiedzi, czyli, jak precyzuje to Katechizm Kościoła Katolickiego – „poddania się miłosiernemu osądowi Boga” (n. 1470). W praktyce jednak różnie z tym bywa. Zdarza się, że spowiedź przysparza wielu trudności i rodzi liczne kontrowersje. Przyjrzyjmy się niektórym stereotypom myślenia o tym sakramencie. W każdy poniedziałek Wielkiego Postu zapraszamy do wielkiej modlitwy... za siebie samego. Bo jeśli Ty sam będziesz mocny mocą modlitwy, będziesz mógł dawać tę moc innym. Polecajmy siebie samych Bożemu Miłosierdziu.

„Nie chodzę do spowiedzi, bo nie mam grzechów. Nikogo nie zabiłem, nie okradłem, nie zdradzam żony/męża i co niedzielę chodzę do kościoła, to czym mam Panu Bogu głowę zawracać”...

CZYTAJ DALEJ

Siedem słów Jezusa z krzyża - "Pragnę"

2024-02-29 21:19

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny2024

Adobe Stock

W każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu we współpracy z Duszpasterstwem Powołań - siostrami honoratkami, zapraszamy do wyruszenia we wspólną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wielkiej modlity za osoby zagubione w życiu - módlmy się o prawdziwą Bożą radość.

A niektórzy spośród stojących tam, słysząc te słowa, mówili: „Oto Eliasza woła” (Mk 15, 33–35). Jezus zaś będąc świadomy tego, że wszystko się dokonało, zawołał — w czym wypełniły się również słowa Pisma: Pragnę. (J 19, 28)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję