Reklama

Zaproszenie

XXXII Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę

„Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.
Jan Paweł II (EV, 100)

Program pielgrzymki:

9.00 - Powitanie pielgrzymów przez o. Romana Majewskiego, przeora Jasnej Góry (Sala o. Kordeckiego).
9.05 - Modlitwa różańcowa, rozważania nt. „Kościół naszym domem” - bp Jan Szkodoń.
9.35 - Słowo bp. Kazimierza Górnego - przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
9.40 - Wręczenie nagród laureatom VIII edycji Konkursu im. ks. J. Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.
9.50 - Antonia Tully, Wielka Brytania: „Edukacja seksualna w Wielkiej Brytanii”.
10.30 - Jan Maria Jackowski, senator (Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny): „Aktualne zadania obrońców życia w Parlamencie RP”.
10.50 - Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich i przedstawiciel Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia: „Peregrynacja Ikony Jasnogórskiej w intencji obrony życia człowieka «Od oceanu do oceanu»”.
11.05 - Ks. Tomasz Kancelarczyk: „Organizowanie się Obrońców Życia w celu skutecznego działania”.
11.15 - Ks. Janusz Wilk, Katarzyna Łasek: „Inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w obronie życia poczętego człowieka”.
12.00 - Msza św. koncelebrowana - przewodniczy abp Stanisław Nowak (Kaplica Cudownego Obrazu); w czasie Mszy św. - złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
14.30 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich - prowadzi ks. Stanisław Maślanka, asystent kościelny Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci.
15.30 - Zakończenie pielgrzymki.

Reklama

Zapraszamy wszystkich obrońców życia!

W imieniu organizatorów:

Halina i Czesław Chytrowie, Paweł Wosicki, Antoni Zięba

Patronat medialny:
Dwutygodnik Młodzieży Katolickiej „Nasza Droga”, Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło”, Magazyn „Głos dla Życia”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Czas naszego nawiedzenia

2021-09-21 21:29

Marzena Cyfert

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

W katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny zainaugurował nowennę przed beatyfikacją 10 Sióstr Elżbietanek zamordowanych w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Nabożeństwo eucharystyczne poprowadził ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski, homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Kaznodzieja zauważył, że Bóg działa tu i teraz, gdy sprawujemy Eucharystię, gdy głoszone jest słowo Boże, gromadzi się wspólnota Kościoła, w której obecny jest Zmartwychwstały Pan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję