Reklama

Do Aleksandry

Gorące słowa z zimnego Podlasia

Kochana Redakcjo, Droga Pani Aleksandro,
Serdecznie i gorąco pozdrawiamy Was, Kochani, z mroźnego Podlasia, dziś było -28°C i wiatr.
Bardzo dziękuję za wydrukowanie mojej prośby. Odpowiedziała jedna Pani z Pabianic, ale mamy prąd zapłacony. Jeśli jeszcze ktoś zechce nasz adres, prosimy o udostępnienie. Opał się nam kończy, a co najgorsze skończyła mi się renta. Byłem w szpitalu i dopiero złożyłem odpowiednie papiery, trzeba czekać. Bardzo nam potrzebna pomoc, ale i modlitwa, o którą serdecznie prosimy. Oddałem wczoraj krew, żeby ktoś mógł zdrowieć. Dopóki zdrowie i Bóg pozwoli, będę pomagał bliźnim choć w taki sposób.
Pozostajemy w modlitwie za Was, Kochani, wszystkich ludzi o dobrym sercu i ogromnej nadziei
Andrzej z Rodziną

Dziś już silne mrozy minęły, ale na pewno nie jest za ciepło w mieszkaniu Pana Andrzeja. Zawsze odczuwam jakąś wewnętrzną bezradność wobec ludzkiej biedy, której nijak nie mogę zaradzić. Dlatego zwracam się do Państwa, naszych Czytelników i Korespondentów: może ktoś mieszka w pobliżu, może mógłby zrobić coś więcej, a przynajmniej dowiedzieć się, co można zrobić i gdzie dalej szukać pomocy. Tak wiele biedy jest teraz w naszym pięknym kraju, że nawet przestaje już być z tego wszystkiego aż tak piękny... No bo weźmy nasze rzeki - grożą powodziami. Wolne przestrzenie - mogą w nich rodzić się huragany. Wreszcie ten okropny brak pracy i puste ręce. Nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić. Może już jestem zbyt stara i zbyt pesymistycznie nastawiona. Ale jak człowiek trochę przeżył, to już może coś powiedzieć o świecie, i aż tak bardzo się nie pomyli. Chyba że ogląda tylko jeden dziennik telewizyjny, a to stanowczo za mało. Trzeba jeszcze samodzielnie myśleć.
Mój śp. tato nawet w czasach, gdy nie było jeszcze tak powszechnej telewizji i prasa była zupełnie inna, nie mówiąc już o Internecie, zawsze wiedział, co się w świecie dzieje. Czasem dziwiłam się, że ja, taka oczytana, obracająca się wśród mądrych ludzi, a głupsza od taty, który czytał najwyżej „Express Wieczorny”. Teraz, gdy go już nie ma, wspominam jego opinie i wszystkie mi się zgadzają!

Aleksandra

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Tekst Benedykta XVI jest najnowszym, żarliwym apelem do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swój prawdziwy rodowód i tożsamość, które uczyniły ją wielką i stanowią wzorzec piękna i humanizmu. Książka zawiera wstęp Papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję