Reklama

Wiadomości

Atak na lekarzy deklarujących wiarę

[ TEMATY ]

Polska

lekarz

Alex E. Proimos / Foter.com / CC BY

Lista osób podpisanych pod deklaracją wiary

Trwa brutalny atak lewicowych środowisk wspieranych przez libertyńskie media na lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary. Burzę wywołał świadectwo środowiska lekarskiego, które deklaruje, że ludzkie ciało i życie będące darem Boga są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ruszyła lawina antykatolickiej pogardy, która napędzana jest przez środowiska lewicowe, a promowana przez lewicowo-libertyńskie media. Jej powodem jest deklaracja wiary, złożona przez katolickich lekarzy. Chcą oni chronić życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, sprzeciwiając się m.in. tzw. aborcji czy eutanazji, czyli zabijaniu nienarodzonych, chorych oraz osób w podeszłym wieku.

Na stronie internetowej Gazety Wyborczej można przeczytać wypowiedzi rzekomych ekspertów, którzy, co ciekawe, powołują się na moralność. Jeden z wypowiadających się tam lekarzy mówi o potrzebie ratowania życia ludzkiego. Nie odnosi się jednak bezpośrednio do dokonywanych tzw. aborcji. Katolicy są jedynymi, wobec których środowiska lewicowo-liberalne nie używają pojęcia tzw. tolerancji, której sami domagają się wobec wybranych środowisk.

Reklama

Sama deklaracja wiary ma przede wszystkim pomóc pacjentom wybrać odpowiedniego specjalistę, który będzie dbał o ich zdrowie. To dostęp do wiedzy o zasadach moralnych, jakimi kieruje się dany specjalista.

Sprzeciw środowisk lewicowych, uderzający w deklarację wiary, wynika przede wszystkim z niewiedzy i nieznajomości obowiązujących już regulacji. O nich mówiła marszałek sejmu Ewa Kopacz.

Kamienne tablice z Deklaracją Wiary lekarze, pielęgniarki i położne, ratownicy medyczni oraz studenci medycyny złożyli na Jasnej Górze. Akcję zainicjowała dr Wanda Półtawska, przyjaciółka Jana Pawła II jako sposób uczczenia kanonizacji, świętego już Polaka. Lekarze wciąż mogą składać swoje podpisy. Odpowiedni formularz dostępny jest na stronie www.deklaracja-wiary.pl.

2014-06-02 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kupujmy nasze

Made in EU, czyli wyprodukowano w Unii Europejskiej, to coraz częściej spotykany napis na produktach w polskich sieciach handlowych. Unia Europejska składa się z 28 państw i dany towar nie może być produkowany wszędzie jednocześnie. Najczęściej pochodzi z jednego kraju. Największe państwa Unii nie tylko eksportują swoje towary za granicę, zachwalając je jako najlepsze, ale też preferują na rodzimym rynku wytworzone na miejscu produkty. Promocja własnych towarów jest postrzegana jako gospodarczy patriotyzm. Sąsiadom, takim jak Polska, którzy pragnęliby ich naśladować, wmawia się natomiast, że hasło „kupuj nasze”, czyli polskie, to odruch szowinistyczny. Zachodni producenci bazują na pozostałościach naszego komunistycznego kompleksu niższości w stosunku do tego, co zachodnie, zalewając nas swoimi towarami. Nawet niektóre polskie firmy nadają naszym produktom obcobrzmiące nazwy, aby zwiększyć sprzedaż.

CZYTAJ DALEJ

O św. Mikołaju naukowo

2022-12-06 05:00

[ TEMATY ]

konferencja

św. Mikołaj

Głogów

ks. Rafał Witkowski

5 grudnia, w przeddzień ogłoszenia św. Mikołaja patronem Miasta Głogowa w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się konferencja „Święty Mikołaj Biskup patronem miasta Głogowa”.

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję