Reklama

Obraz Miłosierdzia Bożego w częstochowskim Karmelu

Niedziela częstochowska 48/2002

Obraz Chrystusa Miłosiernego w kaplicy sióstr Karmelitanek

Obraz Chrystusa Miłosiernego w kaplicy sióstr Karmelitanek

16 listopada br. siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Karmelitanki Bose) przy ul. Królowej Jadwigi 83 w Częstochowie jako pierwsze w naszej archidiecezji przeżywały radość z nawiedzenia obrazu Bożego Miłosierdzia. Delegacja kapłanów i wiernych przywiozła obraz wprost z Rzymu, gdzie był poświęcony przez Ojca Świętego.
Kult Bożego Miłosierdzia, zgodnie z zaleceniem fundatorki Zakonu, towarzyszy siostrom na co dzień. W kaplicy pw. Bożego Miłosierdzia króluje znany nam wszystkim obraz Jezusa Miłosiernego. Przed nim każdego dnia o godz. 15.00 siostry odmawiają Koronkę. W trzecią niedzielę miesiąca po całonocnej adoracji odnawiają Akt Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu.
Dzień skupienia sióstr karmelitanek poprzedził dzień nawiedzenia obrazu. Prowadzący skupienie o. Karol Kraj, karmelita z Krakowa, bazując na tekstach encykliki Dives in misericordia poruszał temat okazywania miłosierdzia Panu Bogu w świetle charyzmatu karmelitańskiego. Siostry z ogromnym wzruszeniem podkreślały zbieżność dat. Mówiły: "Pan Jezus jakby położył pieczęć na naszym 45-letnim istnieniu. Nawiedzenie naszego Domu ma miejsce w sobotę przed trzecią niedzielą, kiedy zawsze trwa u nas całodobowa adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Ponadto dzisiaj, 16 listopada, przypada święto Matki Bożej Ostrobramskiej - Matki Miłosierdzia, a przecież obraz Jezusa Miłosiernego po raz pierwszy był wystawiony w Ostrej Bramie. Jest to także rok 75. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Dzisiaj także, jak co miesiąc, w Eucharystii uczestniczą członkowie rodziny Szkaplerza Świętego, a nowe osoby przyjmują szatę Maryi. Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego jest dla nas wpisaniem w historię Kościoła, Polski i w życie archidiecezji. Natomiast zbieżność dat jest dla nas czytelnym znakiem Bożego błogosławieństwa".
W tym wyjątkowym dniu wieczorem o godz. 18.00 na wspólnej Eucharystii, jak każdego 16. dnia miesiąca, licznie zgromadzili się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej. Liturgii przewodniczył ks. inf. Ireneusz Skubiś - redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela, towarzyszyli mu: o. Tadeusz Hajduk - jezuita, o. Tomasz Ciołek - paulin, br. Witold Joński - paulin, ks. Adam Kamizela - pallotyn, ks. Emilian Cardenas Diaz de Espada - marianista. Ksiądz Infułat w homilii powiedział m.in.: "Dzisiaj, kiedy czcimy Matkę Bożą Miłosierdzia, możemy tutaj, w Karmelu, spoglądać również na piękny obraz Jej Miłosiernego Syna, który będzie nawiedzał parafie archidiecezji. Jezus Miłosierny objawiając się św. Faustynie wskazywał, jak należy kroczyć drogami zbawienia, jak bardzo trzeba umiłować Jezusa, aby realizować idę miłosierdzia...". Wszyscy zebrani zawierzyli się Miłosiernej Miłości Boga. Po Eucharystii miało miejsce poświęcenie i nałożenie szkaplerza ponad 30 osobom wstępującym do Rodziny Szkaplerza Świętego.
Obraz Miłosierdzia Bożego gościł w Karmelu do 19 listopada. W modlitewnym trwaniu, wielbieniu Boga i wypraszaniu Jego Miłosierdzia dla całego świata uczestniczyły także zgromadzenia znajdujące się w sąsiedztwie klasztoru Sióstr Karmelitanek.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Najstarsza Polka kończy 115 lat!

2021-06-10 13:25

[ TEMATY ]

jubileusz

tt/@PremierRP

ZDJĘCIE ARCHIWALNE. W 2019 r. panią Teklę Juniewicz odwiedził premier Mateusz Morawiecki

ZDJĘCIE ARCHIWALNE. W 2019 r. panią Teklę Juniewicz odwiedził premier Mateusz Morawiecki

Pani Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. w Krupsku, 40 km od Lwowa. Przeżyła dwie wojny światowe, PRL i narodziny III RP. Dziś kończy 115 lat.

Sędziwa Kresowianka doczekała się dwóch córek, wnuków, prawnuków i praprawnuków. Mieszka w Gliwicach.

CZYTAJ DALEJ

Przegląd "Niedzieli Wrocławskiej" na 13 czerwca 2021

2021-06-12 16:35

Niedziela

Co znajdziemy w najnowszym numerze "Niedzieli Wrocławskiej"? Zapraszamy do obejrzenia przeglądu prasy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję