Reklama

Polska

Papieskie pozdrowienia dla uczestników Mszy św. w archikatedrze

Pozdrowienia w imieniu papieża Franciszka przekazał uczestnikom Mszy św. w stołecznej archikatedrze watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin. W uroczystej Mszy św. sprawowanej w 25. rocznicę wolnościowych przemian w Polsce uczestniczyli m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, wicepremier Janusz Piechociński oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

[ TEMATY ]

Franciszek

kard. Parolin

Grzegorz Gałązka

Poniżej pełny tekst pozdrowienia:

Chciałbym raz jeszcze podziękować gościom za rozpoczęcie Dnia Niepodległości aktem dziękczynienia Bogu, Dawcy wolności i pokoju. Rozszerzam te uczucia podziwu i łaski dla całego narodu polskiego reprezentowanego w tej katedrze przez Szanownego Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Reklama

Cieszę się z uczestnictwa wielu polskich obywateli wraz z przedstawicielami wszystkich najwyższych władz. Przysparza mi wiele radości obecność najwyższych władz z całej Europy i z całego świata.

Przygotowując się na obchody Dnia Niepodległości pragniemy złączyć się z Tym, który utożsamia nasze wyzwania, nadzieje i wysiłki oraz który dzieli się z nami codziennymi wyzwaniami. Wasza obecność tutaj jest potwierdzeniem powagi modlitwy.

Lata temu Ojciec Święty Jan Paweł II, dokładne w tej katedrze, w obecności kard. Kazimierza Nycza powiedział: „Wolność jest dobrem, które nie tylko należy zdobywać i korzystać z niego lecz jest wezwaniem do ponownej odnowy. Zaprawdę, osiągając wolność – przez wolność, pokój – przez pokój, staje się on wyzwaniem, zadaniem, które wymaga łaski. Droga do osiągnięcia pełnej i prawdziwej wolności jest nadal odległa, lecz wprowadzający pokój - bo tacy pragniemy być, możemy przekroczyć bariery”.

Reklama

Cieszę się bardzo, że mogę pozdrowić was wszystkich w imieniu Ojca Świętego Franciszka i zapewnić was o jego modlitwie. Mając na względzie wiele naglących potrzeb europejskiego kontynentu Ojciec Święty zachęca, by nasze wysiłki były skierowane na pokojową współpracę, promowanie dialogu i szczególną troskę o najbiedniejszych.

Jego Świątobliwość modli się dziś wraz z nami i wzywa nad nami obfitego błogosławieństwa. Dziękuję wam jeszcze raz i niech Bóg wam błogosławi.

2014-06-04 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Parolin: życia należy zawsze bronić

[ TEMATY ]

szpital

życie

kard. Parolin

Grzegorz Gałązka

Naszym obowiązkiem jest potwierdzenie, że istnieją choroby nieuleczalne, ale nie istnieją choroby, których się nie leczy. Leczyć bowiem nie oznacza tylko pomóc w powrocie do zdrowia, ale także towarzyszyć i opiekować się. Tymi słowami kard. Pietro Parolin zwrócił się do uczestników spotkania podsumowującego działalność Szpitala Pediatrycznego Stolicy Apostolskiej Babino Gesù za rok 2018.

Kard. Pietro Parolin odwołując się do wymuszonej śmierci Vincenta Lamberta, a wcześniej Alfiego Evansa i Charliego Garda przypomniał słowa Franciszka, że jedynym panem życia, od jego początku aż do naturalnej śmierci, jest Bóg, a naszym obowiązkiem jest zawsze go bronić.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Kolejne odsłony „Zemsty” Aleksandra Fredry przed nami

2021-09-23 17:51

[ TEMATY ]

spektakl

Zemsta

Fredro

Muza Dei

Spektakl "Zemsta"

Spektakl

Nowa adaptacja „Zemsty” Aleksandra Fredry, w reżyserii Michała Chorosińskiego, która swoją premierę miała w ubiegłym roku, zostanie ponownie – aż sześciokrotnie – wystawiona na początku tej jesieni. Stowarzyszenie Muza Dei w ramach inicjatywy „Teatr Klasyki Polskiej” zaprasza na „Zemstę”, która odbędzie się 26 września w Grodzisku Mazowieckim, 29 i 30 września w Warszawie oraz 11 października w Starym Sączu.

Nowa odsłona wybitnej komedii Aleksandra Fredry w minionym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Licznie gromadząca się publiczność oraz pozytywny odbiór sztuki zmobilizował organizatorów, by kontynuować tę inicjatywę również w tym roku. Organizatorzy mają nadzieję dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności, aby realizować założony przez siebie cel – rozpowszechnianie polskiego kunsztu oraz dorobku teatralnego. Twórcy projektu pragną wzmocnić rozpoznawalność „Zemsty” w świadomości współczesnych odbiorców. Młode pokolenie coraz rzadziej sięga po rodzime, dramatyczne dzieła literackie, znajdujące się w kanonie dziedzictwa kulturowego. By rozbudzić w społeczeństwie chęć do ich głębszego poznawania oraz podtrzymywać pamięć o ich twórcach stworzono wyjątkowe widowiska w całkiem nowej odsłonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję