Reklama

Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia Archidiecezji Przemyskiej

Niedziela przemyska 48/2002

Tegoroczne rekolekcje odbyły się w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Strachocinie k. Sanoka. Ks. Kazimierz Gadzała, duszpasterz archidiecezjalny służby zdrowia jakże trafnie, z pomocą Bożą zapewne, wybrał to szczególne miejsce. W wyborze tego miejsca dopomógł też, jak sadzę, były wikariusz miejscowej parafii, obecny ojciec duchowny ks. dr Wacław Siwak. Tutaj przecież urodził się św. Andrzej Bobola, a w miejscowym kościele znajdują się Jego święte relikwie otoczone szczególnym kultem. Tutaj także mają swój klasztor siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. Właśnie w znacznej mierze za przyczyną sióstr, w szczególności s. Józefy (lekarki), nie ujmując nic w służebności pozostałym siostrom, zapewniono licznie przybyłym z różnych stron archidiecezji pracownikom służby zdrowia doskonałe warunki do modlitwy, skupienia i wypoczynku. Wielkie Bóg zapłać za to drogim Siostrom.
Bóg bogaty w miłość i miłosierdzie - to wiodący temat nauk rekolekcyjnych, które głosił ks. dr Wacław Siwak. Ojciec prowadzący podzielił temat główny na pięć konferencji. W pierwszym dniu omówił temat Bóg jest miłością, w następnych dniach odbyły się dalsze cztery konferencje: Zraniona Miłość Boga - grzech; Bóg Miłosierny - Odkupiciel człowieka; Maryja - Matka Miłosierdzia oraz Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Konferencji ojca Wacława wysłuchano z wielką uwagą i skupieniem, a słuchacze byli usatysfakcjonowani i wdzięczni za proste w swojej formie, ale jakże mądre i wyczerpujące omówienie tych trudnych zagadnień, co świadczy o wielkiej erudycji i darze przekazu głoszącego rekolekcyjne nauki.
W przeddzień zakończenia rekolekcji sakrament pokuty. W dniu następnym uroczysta Msza św. z homilią ojca Kazimierza podsumowującą całość nauk rekolekcyjnych oraz Komunia św. przyjęta z pobożnością przez uczestników danego im przez Boga rekolekcyjnego czasu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcom Duchownym. Bóg zapłać. Po obiedzie przed domem rekolekcyjnym wspólne zdjęcie oraz wymiana wrażeń z przeżytego trzydniowego pobytu w tym urokliwym miejscu. Wyjrzało nawet słońce i ociepliło się. Ostatnie spojrzenie na przeuroczy nizinno-pagórkowaty krajobraz i olśnione promieniami jesiennego słońca wyniosłe wzniesienie na północno-wschodnim horyzoncie przypominające górę Tabor w Galilei.
Nie żegnaliśmy się ze Strachociną, po prostu tylko wyjeżdżaliśmy, niczym z domu rodzinnego, by powracać doń myślami i modlitwą oraz wzmocnieni ufnością w wielkie Miłosierdzie Boże i jego Miłość, które nam służącym chorym i potrzebującym tak niezbędne są w codziennej trudnej pracy.
Oczekujemy na kolejne rekolekcyjne spotkanie w przyszłym roku.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Basia – dziewczyna z „rybią łuską”, która zaraża radością

2021-06-12 07:25

[ TEMATY ]

życie

świadectwo

świadectwa

Fundacja Grupa Pro Elio

Barbara Kędzior

Barbara Kędzior

Basia Kędzior urodziła się z rybią łuską - genetyczną wadą skóry. Miała żyć tylko osiem dni. Gdy już było wiadomo, że przeżyje dłużej, lekarz chciał amputować jej palce. Dzisiaj ma 22 lata i jest radosną dziewczyną, która swoimi palcami zapisała całe mnóstwo zeszytów.

Kształci się w śpiewie. Ma cudowny głos. Daje świadectwo radosnego życia niezależnie od trudności. W sytuacji, w której wielu dzieciom, u których diagnozuje się przeróżne wady genetyczne, odbiera się prawo do życia, Basia jest żywym dowodem na to, że namawianie rodziców na aborcję z powodu podejrzenia choroby jest wielkim nieporozumieniem.

CZYTAJ DALEJ

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ewangelia zabiera nas pod krzyż. Nie bójmy się go przyjąć!

2021-06-12 14:28

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Neoprezbiterzy Kościoła Łódzkiego sprawowali mszę świętą prymicyjną w kościele Najświętszej Eucharystii w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowo wyświęceni kapłani przybyli do parafii na zaproszenie proboszcza ks. Andrzeja Ścieszko. Modlili się wraz z parafianami w ich intencjach, a także za nowe powołania kapłańskie w archidiecezji. Na zakończenie każdemu wiernemu udzielili specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego poprzez obrzęd nałożenia rąk i krótką modlitwę w ciszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję