Reklama

Aspekty

Dla nowosolan ten bieg stał się już pewną tradycją

Trwają zapisy na jubileuszowy Bieg do Pustego Grobu. Tradycyjnie odbędzie się on w Poniedziałek Wielkanocny w Nowej Soli. W tym roku limit uczestników wynosi 700 osób.

[ TEMATY ]

Nowa Sól

Bieg do Pustego Grobu

Parafia św. Antoniego

Karolina Krasowska

Co roku bieg stanowi dobrą alternatywę, by aktywnie spędzić drugi dzień świąt Wielkanocy.

Co roku bieg stanowi dobrą alternatywę, by aktywnie spędzić drugi dzień świąt Wielkanocy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku bieg odbędzie się po raz 10. i, jak mówi jego współorganizator Jarosław Chróściel, ma on wyjątkową patronkę – Matkę Bożą Wniebowziętą. - Jej wizerunek będzie na takim bardzo ładnym, złotym medalu. Można go już zobaczyć na naszej stronie fb. To ukłon w stronę parafii wokół, których wiedzie trasa naszego biegu, bo w poprzednich edycjach patronami byli już św. Antoni, św. Józef i św. Michał Archanioł – mówi Jarosław Chróściel. - Wszyscy biegacze w pakiecie od nas otrzymają koszulkę, która będzie miała na plecach wizerunek pustego grobu, a z przodu kościoła parafialnego św. Antoniego. Ona łączy ten aspekt religijny biegu, z tym czysto sportowym. To będzie nasz prezent dla wszystkich, którzy w formie elektronicznej zapiszą się do 29 lutego. Jeśli po tym terminie zostaną jakieś miejsca, to będzie można się dopisać w biurze zawodów. W tym roku limit uczestników wynosi 700 osób. W tej chwili zapisanych mamy prawie 200 biegaczy, opłaconych 140 – dodaje. Zapisywać się można na www.super-sport.com.pl.

Co roku bieg stanowi dobrą alternatywę, by aktywnie spędzić drugi dzień świąt Wielkanocy. Dla nowosolan, ale nie tylko stał się już pewną tradycją. Każdy bieg odbywa się pod tym samym hasłem: „Dla wierzących i wątpiących”. - W tym biegu chcemy jednoczyć ludzi wokół sportu i każdemu dać na własną rękę, na własny sposób przekonać się, że grób Chrystusa Zmartwychwstałego jest pusty. Dlatego łączymy aspekt czysto religijny, z wysokim aspektem sportowym, ponieważ nasza trasa od lat ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - dodaje Chróściel.

Pierwszy trening w tym roku zaplanowano w niedzielę 4 lutego o godz. 15.00 na ul. Witosa, czyli w miejscu startu biegu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-15 09:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwają zapisy na IX Bieg do Pustego Grobu

[ TEMATY ]

Nowa Sól

Bieg do Pustego Grobu

zapisy

Karolina Krasowska

Bieg każdego roku jest dobrą alternatywą na to, by aktywnie spędzić drugi dzień świąt Wielkanocnych

Bieg każdego roku jest dobrą alternatywą na to, by aktywnie spędzić drugi dzień świąt Wielkanocnych

Bieg tradycyjnie odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, a w tym roku będzie miał szczególnego patrona.

W ubiegłym roku bieg udało się zorganizować po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku jego organizatorzy „idą za ciosem”. - To będzie już dziewiąta edycja biegu. W tym roku zmniejszyliśmy limit uczestników do 700 osób. W tej chwili jest zapisanych ok. 200 biegaczy, warto zatem nie czekać do ostatniej chwili – mówi o. Grzegorz Marszałkowski.

CZYTAJ DALEJ

Konferencja naukowa „Prawo i Kościół” w Akademii Katolickiej w Warszawie

2024-04-24 17:41

[ TEMATY ]

Kościół

prawo

konferencja

ks. Marek Paszkowski i kl. Jakub Stafii

Dnia 15 kwietnia 2024 roku w Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i Kościół”. Wzięło w niej udział ponad 140 osób. Celem tego wydarzenia było stworzenie przestrzeni do debaty nad szeroko rozumianym tematem prawa w relacji do Kościoła.

Konferencja w takim kształcie odbyła się po raz pierwszy. W murach Akademii Katolickiej w Warszawie blisko czterdziestu prelegentów – nie tylko uznanych profesorów, ale także młodych naukowców – prezentowało owoce swoich badań. Wystąpienia dotyczyły zarówno zagadnień z zakresu kanonistyki i teologii, jak i prawa polskiego, międzynarodowego oraz wyznaniowego. To sprawiło, że spotkanie miało niezwykle ciekawy wymiar interdyscyplinarny.

CZYTAJ DALEJ

Cisco podpisał apel o etykę AI: Watykan bardzo zadowolony

2024-04-24 17:21

[ TEMATY ]

sztuczna inteligencja

Adobe Stock

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Cisco dołączyło do Apelu Rzymskiego, ponieważ jest to firma, która odgrywa kluczową rolę jako partner technologiczny we wprowadzaniu i wdrażaniu sztucznej inteligencji (AI)". Tymi słowami arcybiskup Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia i Fundacji RenAIssance, skomentował akces Cisco.

Chuck Robbins, dyrektor generalny Cisco System Inc. podpisał w środę w obecności arcybiskupa Vincenzo Paglii tzw. rzymskie wezwanie do etyki AI. Cisco System Inc. to amerykańska firma z branży telekomunikacyjnej, znana przede wszystkim ze swoich routerów i przełączników - niezbędnych elementów podczas korzystania z Internetu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję