Reklama

Pochwała natury

5 listopada br. w Galerii N w Łomży odbył się wernisaż prac Wiktora Wasilewskiego z Białegostoku i Iwony Turowskiej z Grajewa. Oboje artyści pracują w zawodach dalekich od sztuki. Wiktor Wasilewski technik w telekomunikacji rozpoczął malowanie przed kilkunastu laty pod okiem Poli Orzechowicz, białostockiej malarki, która dostrzegła w nim tę iskrę Bożą i zaproponowała spotkania plenerowe w gronie malarzy. Tych plenerów było w sumie kilkanaście, a ich efektem są obrazy pokazywane dziś w łomżyńskiej galerii. Artysta z powodzeniem uprawia malarstwo olejne. Ma w swej kolekcji pejzaże i portrety. Wzoruje się na impresjonistach. Uważa, że zamiłowanie do malarstwa, do sztuki to po części coś wrodzonego. Jednak coraz mniej czasu znajduje na swoją pasję, proza życia przywołuje do pewnego rygoru - jak mówi - na pierwszym miejscu pokora wobec podstawowego źródło utrzymania. Iwona Turowska z zawodu ekonomistka związana jest od wielu lat z kółkiem plastycznym Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Jest to jej szósta wystawa. Uprawia malarstwo olejne i sama przyznaje, że malarstwo jest jej pasją. Tematem jej prac są pejzaże i architektura. Jej obrazy powstają szybko, bo liczy się to pierwsze wrażenie; nigdy nie poprawia raz namalowanego obrazu, jeśli jej się nie podoba - po prostu go zamalowuje i zaczyna coś innego. Oboje artyści kochają naturę, zachwycają się pięknem przyrody i jego zmiennością, co widać w prezentowanych pracach.
Po wernisażu publiczność wysłuchała koncertu trio jazzowego Piotra Rodowicza z Warszawy, przeplatanego świetnym komentarzem na temat historii tego gatunku muzyki.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy słońce czy deszcz pielgrzymi nie rezygnują [41. PPW - dzień 2]

2021-08-04 22:00

Michalina Stopka

Mimo padającego deszczu, pielgrzymi grup 1 - pokutnej, 18 - karmelitańskiej i 41 - stałej, z uśmiechem na twarzach, a jednocześnie w skupieniu modlitewnym przemierzali kolejne kilometry.

Pierwszym punktem dnia była Msza św. w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jacek Kiciński.

CZYTAJ DALEJ

Trzeba wracać do wskazań Ojca Świętego Franciszka

2021-08-04 19:42

Archiwum MFS

    Pięć lat temu nasze miasto rozbrzmiewało wszystkimi językami świata, a ulice wypełnili radośni, rozśpiewani młodzi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży.

    Uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane na Campus Misericordiae w dniach 30 lipca do 1 sierpnia br. To była okazja, aby na nowo przeżyć wyjątkowy czas wspólnoty, radości i modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Dać się porwać! Pielgrzymi z Bochni na przystanku w Bieżanowie

2021-08-05 17:25

[ TEMATY ]

Tarnów

Norbert Polak

Pątnicy dołączą do krakowskiej pielgrzymki

Pątnicy dołączą do krakowskiej pielgrzymki

Pielgrzymi z Bochni pod przewodnictwem ks. Pawła Skraby przybyli do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie-Bieżanowie, by posilić się i pomaszerować dalej do Jasnogórskiej Pani.

Czekaliśmy z proboszczem i ministrantem na przybycie gości, którzy mieli się wyłonić z zakrętu. Deszcz, ostatnie przygotowania i refleksje ks. Bogdana Markiewicza na temat sensu pielgrzymowania. - Od wieków mówi się, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze. Szczególnie teraz, w okresie pandemii, gdy jest związana z trudnościami, obostrzeniami, taka pielgrzymka ma szczególne znaczenie - podkreślił i dodał: - Cieszę się, że już od kilkunastu lat pielgrzymka z Bochni zatrzymuje się u nas, gdzie pątnicy odpoczywają, wyruszają, a kolejnego dnia dołączają do pielgrzymki krakowskiej na Jasną Górę. Zazwyczaj jest to grupa 70-80 osób, w większości ludzie młodzi. Jako wspólnota parafialna cieszymy się również dlatego, że pielgrzymom powierzamy wszystkie nasze intencje, trudności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję