Reklama

Z redakcyjnej poczty

Chwała z Jezusem Miłosiernym

Dzięki współpracy naszego proboszcza ks. Antoniego Bołbota ze Zgromadzeniem Sióstr Jezusa Miłosiernego grupa młodzieży z KSM-u i Parafialnego Zespołu Caritas w Trzebiczu uczestniczyła w nocy z 15 na 16 listopada w czuwaniu modlitewnym w domu nowicjatu w Nowym Kurowie.
Po przybyciu na miejsce przywitały nas siostry nowicjuszki na czele z mistrzynią s. Michaliną i młodzieżą z Nowego Kurowa. W kaplicy w modlitewnym skupieniu przywitaliśmy się z Jezusem Miłosiernym. Następnie był śpiew, dzielenie się "chlebem miłości", a siostry przedstawiły dramę o grzechu, w której postawiły nam pytanie: kto nas może z grzechu wyzwolić? Ukazując siedmioczęściową "tratwę ratunkową", podprowadziły nas do sakramentu pojednania. W ciszy serc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zrobiliśmy rachunek sumienia, a potem jednaliśmy się z Bogiem. Po spowiedzi każdy z nas jak ewangeliczny Bartymeusz mógł poprosić Jezusa: "Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!" i dziękować Mu za otrzymane łaski.
O północy proboszcz ks. Antoni Bołbot odprawił Mszę św. W homilii mówił m.in. o tym, że droga prowadząca do Chrystusa jest drogą wąską i łatwo ją zgubić, ulegając pokusom tego świata. Wyraził nadzieję, że będziemy tymi w parafii, którzy będą ukazywać własnym życiem, co to znaczy wierzyć w świecie współczesnym. Potem były zabawy na powietrzu, regeneracja sił fizycznych, Różaniec, modlitwa osobista i śpiew.
Czuwanie o godz. 6.00 zakończył błogosławieństwem ks. A. Bołbot, życząc nam, abyśmy stawali się odpowiedzialni za to, co udało się nam "oswoić" tej nocy. Gromkim "Bóg zapłać" podziękowaliśmy siostrom za przybliżenie nas do Boga oraz gościnę.
Szkoda, że ta przygoda z Jezusem Miłosiernym trwała tak krótko. Myślę jednak, że będziemy tu wracać, by napełniać nasze "duchowe akumulatory".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Marek Jędraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej o wspólnocie serc Jezusa i Maryi

2021-06-12 09:29

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej drugi dzień obrad 389. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej. Metropolita krakowski podkreślił, że zbieżność liturgicznych obchodów Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Najświętszego Serca Pana Jezusa skłania, „abyśmy raz jeszcze powrócili do idei Eleusy, która w swej istocie mówi o przedziwnej wspólnocie Serc Jezusa i jego Przeczystej Matki".

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na ikonograficzny typ Eleusy, w którym namalowany jest wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej. Podkreśla on silny związek uczuciowy między Maryją, a Dzieciątkiem Jezus. – Stojące na kolanach Matki Dzieciątko Jezus mówi coś do Maryi, a Jej twarz, dostojna i spokojna, wskazuje na to, że słowa Jezusa głęboko zapadają głęboko w Jej serce. Jednakże Jej oczy nie są, jak jest to zazwyczaj w tego rodzaju obrazach, skierowane w stronę Dzieciątka, ale do modlących się przed Obrazem ludzi – opisywał metropolita krakowski, który przywołał historię kultu kalwaryjskiego wizerunku.

CZYTAJ DALEJ

Nowy kanclerz, rektor seminarium i proboszczowie - dalsze zmiany personalne

2021-06-08 11:37

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

zmiany księży

ks. Mirosław Benedyk

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Po wczorajszym wręczeniu dekretów wikariuszowskich, Biskup Świdnicki na środę 9 czerwca br. zaprosił do auli kurialnej kapłanów, których dotyczyły zmiany proboszczowskie. Bp Marek Mendyk dokonał także zmian personalnych w Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższym Seminarium Duchownym i Domu Księży Emerytów.

Z dniem 1 lipca 2021, ks. kan. Arkadiusz Chwastyk, dotychczasowy oficjał Sądu Biskupiego, zastąpi na funkcji Kanclerza Kurii Świdnickiej ks. prał. Stanisława Chomiaka, który przez 17 lat pełnił ten urząd. Po 13 latach ze świdnickim seminarium żegna się ks. prał. Tadeusz Chlipała, który obejmie urząd proboszcza w par. św. Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach. Dotychczasowego rektora zastąpi ks. kan. Dominik Ostrowski, prof. PWT Wrocław, który w latach 2009-2017 pełnił funkcje wicerektora w świdnickim seminarium. Zmiana objęła także Dom Księży Emerytów. Nowym dyrektorem został dotychczasowy proboszcz par. NSPJ w Świdnicy ks. kan. Paweł Wróblewski, który zastąpi ks. kan. Pawła Łabudę skierowanego na urząd proboszcza do Rogoźnicy. 

CZYTAJ DALEJ

Wystawa pielgrzymkowa u franciszkanów na Karłowicach

2021-06-12 14:42

ks. Łukasz Romańczuk

Od wczoraj, przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu - Karłowicach (franciszkanie), można oglądać wystawę: „Homo viator, czyli wyrusz w drogę - Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę”

Prezentacja wystawy dostępna na naszym kanale YouTube:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję