Reklama

Zaproszenie na pielgrzymkę „Niedzieli” na Jasną Górę

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele „Niedzieli”!

15 września 2012 r. odbędzie się XVI Pielgrzymka Pracowników, Czytelników i Przyjaciół „Niedzieli” na Jasną Górę. Każdego roku jest to dla nas bardzo ważne spotkanie u naszej Matki i Królowej. Jest to także spotkanie Redakcji „Niedzieli” ze swoją Główną Redaktorką. Tam właśnie, na Jasnej Górze, zawierzamy się Matce Najświętszej od wielu już lat, wypraszamy potrzebne łaski i natchnienia dla jak najlepszej służby Kościołowi, czyli nam wszystkim. Pielgrzymka „Niedzieli” to jest spotkanie Kościoła, który jest budowany za pomocą słów - tak można by nazwać naszą misję i zadania. Przez odczytywanie znaków czasu jesteśmy świadkami samego Boga, Który Jest (por. Wj 3,14) i w którym „poruszamy się i jesteśmy” (por. Dz 17, 28). Matka Najświętsza prowadzi nas do Chrystusa, swojego Syna, i poleca pilnie słuchać, co On powie. A On każe tylko napełnić stągwie wodą - On wie, co z tą wodą zrobić... W naszej modlitwie będziemy prosić Matkę Słowa, by była obecna w życiu Redakcji „Niedzieli” i wszystkich Czytelników. Niech Jej święta obecność sprawi, że zjednoczą się nasze serca i wszyscy będziemy się czuć jak w rodzinie Bożej. W sobotę 15 września o godz. 9.30 Mszę św. pielgrzymkową w Bazylice Jasnogórskiej będzie sprawował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Po Mszy św. spotkamy się w auli Redakcji „Niedzieli”, gdzie, jak co roku, będziemy przeżywać radość przekazania wielu naszym Przyjaciołom Medali „Mater Verbi”. Bardzo serdecznie zapraszam na nasze doroczne spotkanie.

Ks. Ireneusz Skubiś, Redaktor naczelny „Niedzieli”

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Dwie dekady posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

2022-11-26 13:01

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Długosz

WMSD

nadzwyczajni szafarze

Maciej Orman/Niedziela

– Jesteście przedłużeniem posługi biskupów i kapłanów – powiedział do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. bp Antoni Długosz. Biskup senior archidiecezji częstochowskiej przewodniczył 26 listopada Mszy św. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie z okazji 20. rocznicy posługi nadzwyczajnych szafarzy w archidiecezji częstochowskiej.

Eucharystię koncelebrowali ks. dr Łukasz Dyktyński, moderator nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej, i ks. dr Krzysztof Bełkot, kierownik Referatu Prawnego Dyscypliny Sakramentów i Sakramentaliów Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, odpowiedzialny za organizację i koordynowanie kursów przygotowujących dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: spotkanie Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski

2022-11-26 18:24

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Komisja Maryjna KEP

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Na Jasnej Górze odbyło się dziś jesienne spotkanie Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. zagadnienia wynikające z potrzeby koordynacji także treści nauczania grup modlitewnych, apostolskich o rysie maryjnym, realizacja dzieła peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu w kolejnym jego, trzecim etapie, popularyzacja dokumentu „Maryjne Vademecum Duszpasterza”.

Przewodniczący Komisji abp Wacław Depo zwrócił uwagę na potrzebę podjęcia zadania nie tylko koordynacji osobowej, ale także treści nauczania grup modlitewnych, apostolskich o rysie maryjnym, jak np. Wojownicy Maryi i innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję