Reklama

Niedziela Łódzka

Lutomiersk: Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej

2024-02-13 08:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 1-3 marca Fundacja Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku wraz z Salezjańskimi Szkołami Muzycznymi w Lutomiersku organizuje Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. 

Warsztaty przeznaczone są dla muzyków zawodowych, amatorów oraz wszystkich, którzy lubią śpiewać, a dolną granicą wieku jest 15. rok życia. Prowadzącymi trzydniowe spotkanie będą: Mariusz Kramarz, Alicja Gaweł-Kramarz i ks. Dariusz Skowron SDB.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Repertuar, z którym zmierzą się uczestnicy warsztatów, to pieśni pokutne i pasyjne.  - Naszym zamiarem jest, aby poprzez muzykę jak najlepiej przygotować się do ważnych wydarzeń, które będą dokonywać się w liturgii Wielkiego Postu, wielkiego tygodnia i świąt wielkanocnych – mówi ks. Dariusz Skowron SDB, wicedyrektor Salezjańskich Szkół Muzycznych w Lutomiersku i współprowadzący warsztaty.

Reklama

Utwory, nad którymi będą pracować chórzyści, to m.in. „Ave Regina Caelorum” Mariusza Kramarza, Antyfona na III. Niedzielę Wielkiego Postu tego samego autora, a także pieśni innych autorów. - Warto zaznaczyć, że Mariusz Kramarz napisał dwa opracowania pieśni specjalnie na lutomierskie warsztaty. Najważniejsza dla nas to to, aby uczestnicy warsztatów mieli radość i przyjemność ze śpiewania tych pieśni i, co najważniejsze, aby poprzez muzykę ich oczy skierowały się ku Bogu – dodaje ks. Skowron.

Warsztaty organizowane są w Lutomiersku po raz pierwszy. Rozpoczną się w piątek 1 marca zawiązaniem wspólnoty, a zakończą w niedzielę 3 marca wspólnym koncertem uczestników i prowadzących. Koszt warsztatów wynosi 200 zł i obejmuje udział w warsztatach, materiały, serwis kawowy. Osobny jest koszt noclegów i wyżywienia, który dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym, dostępnym na stronie https://lutomiersksalezjanie.pl/o-nas/inicjatywy/.

Wszelkie informacje można uzyskać u ks. Dariusza Skowrona tel.: 696 485 630 lub e-mail: szczepansdb@gmail.com

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tomaszów Mazowiecki: Jesienny festyn

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się tradycyjny festyn jesienny połączony ze wspomnieniem św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Świątynia serca

2024-02-27 11:02

Niedziela Ogólnopolska 9/2024, str. 19

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Kiedy wchodzimy do kościoła, zwracamy uwagę na jego wnętrze. Gdy wchodzimy do pięknej świątyni, bogato zdobionej, zachwycamy się artyzmem i wrażliwością artystów, którzy na miarę swoich możliwości czynili wszystko, aby oddać chwałę Temu, dla Którego owa świątynia powstała. Jezus, będąc w Jerozolimie, nie mógł przejść obojętnie obok świątyni, która przecież była domem modlitwy, domem przebywania Jego Ojca – miejscem spotkania Boga z człowiekiem. Chciał nam jednak przypomnieć, że choć wspaniałość budowli mogła porywać i zachwycać, to najważniejsza jest nie architektura, a relacja człowieka z Bogiem. Jezus zwrócił uwagę na ludzi, którzy byli w świątyni, ale zapomnieli, czym ona ma być. Obecność w świątyni, w kościele stała się bowiem okazją do załatwiania własnych spraw i spełniania ziemskich pragnień – po prostu robienia interesów nie tylko z innymi osobami będącymi w świątyni, ale także z samym Bogiem. Moglibyśmy powiedzieć, że Chrystus w widowiskowy sposób uzmysławia nam, iż taka postawa wobec Boga w świątyni i w ogóle w relacji do Boga jest nie do przyjęcia. Kiedy w taki sposób próbujemy ułożyć sobie życie i chcemy narzucić Bogu, jaki ma być wobec nas, nie pozostaje Mu nic innego, jak tylko powywracać to do góry nogami. Z Bogiem nie robi się interesów, co więcej – Bóg nie jest tym, który ma nam dać gwarancję spokojnego życia i ziemskiego dobrobytu. Oczywiście, Żydzi byli oburzeni zachowaniem Jezusa, ale jak słyszymy w ostatnim zdaniu z dzisiejszej Ewangelii: „Sam bowiem wiedział, co jest w człowieku”. A zatem powywracana czasem przez Boga rzeczywistość w naszym życiu nie jest znakiem Jego kary czy opuszczenia, ale jest oznaką zatroskania o nasze życie duchowe i właściwe podejście do Boga i Jego przykazań. Żydzi przez wieki historii zbawienia na różne sposoby zmieniali i interpretowali przykazania, co niejednokrotnie wypominał im sam Jezus.

CZYTAJ DALEJ

Lubelscy terytorialsi uczcili „Żołnierzy Wyklętych”

2024-03-02 15:32

2LBOT

Dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która nosi imię majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – oficera AK i niezłomnego bohatera walk o niepodległą Ojczyznę, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", to szczególnie ważna data.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję