Reklama

Kongres Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

W świętowanie jubileuszu 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallottiego wpisuje się Krajowy Kongres Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego (ZAK), który odbędzie się w dniach 21-23 września 2012 r. pod hasłem: „Zjednoczenie domem wiary”.
Kongres ZAK rozpocznie się 21 września br. w Konstancinie-Jeziornie o godz. 17. Pierwszy jego etap pozwoli uczestnikom na odkrywanie bogactwa ZAK razem z przedstawicielami wspólnot do niego należących. Druga część kongresu będzie miała miejsce w Ołtarzewie k. Warszawy, w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów. Głównym punktem będzie uroczysta Msza św. sprawowana 23 września w kościele seminaryjnym, której przewodniczyć będzie przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego ks. Adrian Galbas SAC. Do Zjednoczenia zostanie wtedy przyjętych 10 nowych członków. Przygotowano też czas świadectw, nabożeństwo posłania i wspólną agapę.
W kongresie weźmie udział przełożony generalny ks. Jacob Nampudakam SAC, który jest też asystentem eklezjalnym ZAK. Oprócz wystąpienia Księdza Generała w programie przewidziano m.in. czas na wspólną modlitwę przy krzyżu św. Wincentego Pallottiego.
Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego zostało założone w 1835 r. w Rzymie przez włoskiego kapłana św. Wincentego Pallottiego i grupę jego duchownych i świeckich współpracowników. Zrozumieli oni, że przykazanie miłości zawiera też w sobie troskę o wieczne zbawienie bliźniego tak jak o swoje własne. Utworzyli Dzieło Pobożnego Zjednoczenia, które stawiało sobie następujące cele: rozszerzanie wiary i religii Jezusa Chrystusa wśród niewierzących, ożywianie, utrzymywanie i pomnażanie wiary wśród katolików oraz wykonywanie wszelkich dzieł miłosierdzia, aby w każdym człowieku był poznany Bóg. Do współpracy w Dziele zaproszono świeckich i duchownych, ludzi różnych stanów i zawodów, kobiety i mężczyzn. Obecnie można włączać się w charyzmat ZAK w dwojaki sposób: jako członkowie lub współpracownicy Zjednoczenia.
Ks. Marek Chmielniak SAC - przewodniczący KRK ZAK zachęca do uczestnictwa w kongresie ZAK wszystkich członków i współpracowników: - Mamy nadzieję, że będzie to okazja do ożywienia wiary, rozpalenia miłości i apostolskiego zapału oraz przeżycia prawdziwej i głębokiej radości - mówi.
Więcej informacji można uzyskać, pisząc pod adresem: spotkanie@pallotyni.pl.

2012-09-24 13:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: zaatakowany przez dżihadystę ksiądz z Algeciras podziękował Matce Bożej za ocalenie

2023-01-28 07:58

[ TEMATY ]

ksiądz

Matka Boża

Karol Porwich/Niedziela

Zaatakowany 25 stycznia w kościele św. Izydora w mieście Algeciras w południowej Hiszpanii ksiądz Antonio Rodríguez podziękował Matce Bożej za ocalenie go w czasie ataku ze strony dżihadysty. Sprawca, 25-letni Marokańczyk Yasin Kanza, wyznawca radykalnego islamu, wtargnął wieczorem z maczetą do świątyni, krzycząc “Allah jest wielki”. 74-letni salezjanin został ugodzony w szyję w chwili, kiedy odprawiał Mszę świętą.

“Czuję się dobrze. Mówią, że maczeta nie uszkodziła żadnego ważnego narządu” – powiedział 27 bm. hiszpańskiej rozgłośni Cope kapłan. Dodał, że wciąż jest nieco przestraszony, a swoją sytuację zdrowotną powierzył Bogu za pośrednictwem Matki Bożej i świętego Jana Bosko.

CZYTAJ DALEJ

120 lat temu urodził się Aleksander Kamiński

2023-01-28 08:08

[ TEMATY ]

Armia Krajowa

wikipedia.org

120 lat temu, 28 stycznia 1903 r., urodził się Aleksander Kamiński, harcmistrz, pedagog, żołnierz Armii Krajowej i jeden z dowódców Szarych Szeregów. Autor książki "Kamienie na szaniec", opisującej dzieje 23. Warszawskiej Drużyny Harcerskiej i jej członków - "Alka", "Zośki" i "Rudego".

Aleksander Kamiński ps. Kamyk urodził się 28 stycznia 1903 r. w Warszawie. Dwa lata później jego rodzina przeniosła się do Kijowa. Tam też Kamiński kształcił się w rosyjskiej szkole powszechnej. W 1911 r. zmarł jego ojciec, co postawiło matkę w trudnej sytuacji materialnej. Aby pomóc matce, Aleksander przerwał edukację i zdobył posadę bankowego gońca. Z czasem otrzymał awans i jako urzędnik przepisywał bankową korespondencję na maszynie.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję