Reklama

Polska

Kielce: „Sacromedia” - warsztaty dziennikarskie w ramach SACROEXPO

II Warsztaty dla Redakcji Gazet Parafialnych „Sacromedia” rozpoczęły się dziś w ramach trwających od 9 do 11 czerwca w Kielcach Targów SACROEXPO. Pod okiem doświadczonych dziennikarzy uczestnicy warsztatów zgłębiają sztukę pisania informacji i zasady prowadzenia konferencji prasowych.

[ TEMATY ]

media

warsztaty

dziennikarze

warsztaty

BOŻENA SZTAJNER

- W tym roku przygotowaliśmy panele dotyczące głównie dziennikarstwa informacyjnego, ale także i reportażu” – poinformowała Daria Malicka z zespołu PR Targi Kielce. Jak pisać obiektywnie - uczy redaktor Wojciech Staruchowicz, pracujący na co dzień w dzienniku „Puls Biznesu”. Z kolei znany kielecki dziennikarz Marcin Sztandera prowadzi panel dotyczący etyki i umiejętności stawiania granic w pracy dziennikarza. Agata Rajwa z biura prasowego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów wyjaśnia zasady przygotowania i prowadzenia konferencji prasowych.

Uczestnicy spotkania mają także możliwość obejrzenia filmu „Ja jestem” oraz spotkania z jego reżyserem, Maciejem Bodasińskim. Wysłuchają także prelekcji redaktora naczelnego magazynu „Miłujcie Się”, ks. Mieczysława Piotrowskiego TChr.

Reklama

Zdaniem Malickiej z zespołu PR Targi Kielce warsztaty „Sacromedia” okazały się trafioną propozycją, a tegoroczna edycja została zorganizowana na wniosek uczestników.

W tym roku w kieleckich Targach SACROEXPO uczestniczy blisko 300 wystawców z 13. krajów. Przez trzy dni goście odwiedzający wystawę mogą zapoznawać się z bogatą ofertą stoisk, m.in. z projektami obiektów sakralnych, rozwiązaniami z zakresu oświetlenia, nagłośnienia, ogrzewania, ale także ze sztuką sakralną, wydawnictwami katolickimi, ofertą wspólnot i stowarzyszeń katolickich, misji i zakonów, dewocjonaliami, szatami i sprzętami liturgicznymi oraz propozycjami zagospodarowania otoczenia kościelnego i cmentarzy. Wystawcy prezentują swoją ofertę na powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych. To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej.

Równolegle ze zwiedzaniem stoisk targowych w Targach Kielce odbywają się konferencje: o architekturze i sztuce sakralnej pt. „Kościoły naszych czasów. Świątynia jako synteza sztuk” oraz skierowana do zainteresowanych muzealnictwem - „Muzea naszych czasów – muzea kościelne”. Wyjątkowe wydarzenia stanowiły autorskie wystawy dwóch tegorocznych laureatów medalu papieskiego „Per Adrem ad Deum”: architekta Mario Botty i fotografika Adama Bujaka.

2014-06-10 12:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzynarodowe warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

Licheń

www.facebook.com/pg/Ars-Celebrandi

Uroczyste i podniosłe celebracje, wytężone ćwiczenia, piękny, kontemplacyjny śpiew gregoriański, nowe przyjaźnie i ciepła atmosfera — tak można najkrócej streścić międzynarodowe warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi”, które rozpoczęły się wczoraj w sanktuarium maryjnym w Licheniu.

Organizowane przez stowarzyszenie Una Voce Polonia (polski oddział Międzynarodowej Federacji „Una Voce”, organizacji uznawanej przez Stolicę Apostolską za oficjalną reprezentację katolików świeckich przywiązanych do tradycyjnej liturgii łacińskiej) warsztaty liturgii tradycyjnej „Ars Celebrandi” w Licheniu odbywają się już po raz piąty. Około 200 osób z Polski i kilkunastu innych krajów świata, w tym nawet Korei Południowej, od 12 do 19 lipca br. uczy się na nich celebrować Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (kapłani), służyć do niej (ministranci) i śpiewać (schole gregoriańskie). A najważniejszym tegorocznym wydarzeniem będzie wizyta wysokiego dygnitarza watykańskiego, abp. Guido Pozzo, sekretarza Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, odpowiedzialnej za katolików przywiązanych do tradycyjnej liturgii na całym świecie. W dniu 18 lipca odprawi on uroczystą Mszę św. pontyfikalną w bazylice Matki Bożej Licheńskiej oraz spotka się z uczestnikami warsztatów i będzie odpowiadał na ich pytania.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Wprowadzenie nowego proboszcza konkatedry

2021-08-02 12:04

Katarzyna Krawcewicz

Ks. Adrian Put, redaktor Aspektów – zielonogórsko-gorzowskiego dodatku do Niedzieli, objął 2 sierpnia parafię konkatedralną w Zielonej Górze.

- Jesteśmy świadkami tego wydarzenia, obejmując modlitwą ks. Adriana, a także całą wspólnotę – powiedział bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Rozpoczęcie Warsztatów w Drodze

2021-08-02 19:38

Katarzyna Krawcewicz

Mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze 2 sierpnia rozpoczęły się Ogólnopolskie Nauczycielskie Warsztaty w Drodze.

Pielgrzymi wyruszą na trasę 3 sierpnia, a ich pierwszym postojem będzie parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Z Winnego Grodu wyjdzie 20 osób, pozostali pątnicy będą dołączać się po drodze. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję