Reklama

Wiara

Rozważania na Wielki Post

Bóg w Chrystusie przebaczył nam wszystko

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

[ TEMATY ]

rozważanie

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Jezusie „mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie występków dzięki bogactwu Jego łaski” (Ef 1, 7).

Bóg w Chrystusie przebaczył nam wszystko, skreślił cały zapis dłużny ciążący na nas (por. Kol 2, 14). Dzisiaj w każdej spowiedzi świętej słyszymy: „Ja odpuszczam tobie grzechy, idź w pokoju”, i chociaż mówi to kapłan, wierzymy, że przez niego uwalnia nas sam Chrystus.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Cieszymy się z tego, dziękujemy Bogu, a jednocześnie… jakże często trudno nam z serca przebaczyć innym, dać im i sobie w tej relacji czystą kartę i ruszyć do przodu. Jezus mówi: „najpierw idź pojednać się z bratem. (…) Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, póki jeszcze jesteś z nim w drodze” (Mt 5, 24-25).

Reklama

Wie, że bardziej niż mój brat czy przeciwnik, to ja sam potrzebuję uwolnienia i pojednania. Jestem odkupiony przez Krew Chrystusa jak oni, czy to niewystarczający powód, aby wyciągnąć rękę do zgody?

Tekst pochodzi z książki s. Gertrudy Bociąg MSC Zobacz

2024-02-22 20:59

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus: nie bójcie się ludzi!

[ TEMATY ]

rozważanie

Mirek Krajewski

Rozważanie do Ewangelii
XII Niedziela zwykła, Rok A – 25 czerwca 2023
Ewangelia Mt 10, 26-33

1. Wstęp

CZYTAJ DALEJ

Komunikat w sprawie działań dotyczących duchownego archidiecezji częstochowskiej

2024-04-12 17:02

[ TEMATY ]

komunikat

archidiecezja częstochowska

Red.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie z zaskoczeniem, bólem i głębokim zażenowaniem przyjęła doniesienia dotyczące podlegającego jej duchownego pracującego w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Dotychczas nikt nie informował nas o niewłaściwej postawie moralnej kapłana.

Po weryfikacji informacji prasowych i otrzymaniu dowodów, we współpracy z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii, wszczęliśmy przewidziane prawem kanonicznym administracyjne postępowanie karne. Ze względu na powagę zarzutów i wywołane zgorszenie duchowny został natychmiast oddalony od posługi i pełnienia wszelkich urzędów oraz od pracy duszpasterskiej.

CZYTAJ DALEJ

Łódzkie obchody 50-lecia Wspólnoty Chemin Neuf

2024-04-13 14:33

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

ks. Paweł Kłys

50 lecie Chemin Neuf

50 lecie Chemin Neuf

- Nam, całemu Kościołowi życzę tego doświadczenia, że Duch święty jest mocniejszy, niż wszystkie podziały! Życzę tez całemu Kościołowi tego rozeznania, że nic tak nie obezwładnia Słowa jak podziały między chrześcijanami. Życzę Wspólnocie Chemin Neuf, żeby strzegła tego przekazu bo to jest was przekaz od początku do końca! – mówił kardynał Rys.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję