Reklama

Wiara

II niedziela Wielkiego Postu, rok B

Rozważania na niedzielę: psycholodzy biją na alarm!

Odkryj siłę wiary i wsparcia psychologicznego w najnowszym odcinku naszego podcastu 'Psycholodzy biją na alarm'. Doświadczenie cierpienia i lęku, które dotyka ludzi na całym świecie, bez względu na wiek czy pochodzenie. Rozmawiamy o kryzysie w psychiatrii dziecięcej, rosnącej liczbie samobójstw wśród młodzieży i znaczeniu dostępu do specjalistycznej opieki.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przesłanie tego odcinka można podsumować w kilku kluczowych punktach:

* Uniwersalność cierpienia: Podkreślona zostaje powszechność doświadczenia cierpienia i lęku wśród ludzi, niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zmaga się z trudnościami, co jest naturalną częścią ludzkiej kondycji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

* Rola wiary i duchowości: Odcinek wskazuje na znaczącą rolę, jaką wiara i duchowość mogą odgrywać w procesie radzenia sobie z cierpieniem. Przytoczone są przykłady osób, które w swoich najtrudniejszych chwilach znalazły pocieszenie i nadzieję dzięki głębokiej wierze i duchowemu wsparciu.

* Kryzys w psychiatrii dziecięcej: Alarmujący jest fakt bijący na alarm przez psychologów dotyczący kryzysu w psychiatrii dziecięcej, ze szczególnym uwzględnieniem niewystarczającej liczby specjalistów i rosnącej liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Podkreśla to potrzebę większej uwagi i wsparcia dla zdrowia psychicznego najmłodszych.

* Znaczenie oparcia w życiu: Podkreślona zostaje potrzeba posiadania oparcia w życiu, które może przybierać różne formy, od wsparcia bliskich, przez profesjonalną pomoc psychologiczną, aż po duchowe i religijne aspekty istnienia. Brak takiego oparcia może prowadzić do głębokich kryzysów emocjonalnych i psychicznych.

Przemienienie i nadzieja: historia przemienienia Pańskiego wskazuje na moc Chrystusa do dokonania przemiany również naszych osobistych ciemności w światło. Wskazuje jaką moc niesie ze sobą wiara w możliwość przemiany i uzdrowienia.

* Świadectwa przetrwania: Przytoczone historie osób, które dzięki swojej wierze i duchowości znalazły siłę do przetrwania trudnych okoliczności, stanowią inspirację i nadzieję dla słuchaczy.

* Ważność oparcia się na Bogu: Ostateczne przesłanie podkreśla, jak istotne jest oparcie się na wyższej mocy, Bogu, jako źródle nadziei, siły i pocieszenia w obliczu życiowych trudności.

Reklama

Spis:

00:00 - Mamy doświadczenie cierpienia i krzyża

01:54 - Psychiatrzy biją na alarm

04:14 - Mamy oparcie w Bogu

04:51 - Siła Słowa Bożego

07:22 - Stać się jednym z nich

09:44 - Dlaczego zaufanie Jezusowi rodzi poczucie bezpieczeństwa?

Archiwalny film na 2. niedzielę Wielkiego Postu roku B: youtu.be

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

KĄCIK KULINARNY: Zobacz

2024-02-23 09:47

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lekcja ponad stulecia - powtórka po tragedii Titanica

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

18 czerwca byliśmy świadkami niesamowitej tragedii - katastrofy batyskafu Tytan. Ta łódź podwodna, z pięcioma osobami na pokładzie, uległa zniszczeniu na skutek implozji 4 km pod powierzchnią oceanu. Po tej tragedii pojawiły się głosy że konstruktor tego batyskafu miał, zlekceważyć ostrzeżenia, kiedy połączył tytan z włóknem węglowym, twierdząc, że nie uznaje ograniczeń i norm. Tragedia ta przypomina nam, że pycha kroczy przed upadkiem, podobnie jak w przypadku Titanica.

Konstruktorzy Titanica reklamowali swoje dzieło w sposób budzący w nas grozę. Według udokumentowanego przekazu, na burtach były napisy: "Nawet sam Chrystus nie zatopi tego statku" oraz "Nie ma Boga, który by zdołał ten statek w odmętach morskich pogrążyć".

CZYTAJ DALEJ

O synodzie na Dworcu Głównym PKP

2024-04-17 18:30

Marzena Cyfert

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

W ramach Wieczorów Polskich w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu odbyło się 184. spotkanie, w programie którego znalazł się Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Spotkanie zorganizowało Duszpasterstwo Kolejarzy. Z prelekcją wystąpiła Adriana Kwiatkowska, sekretarz synodu.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: młodzi diakoni słowa Bożego - etap diecezjalny konkursu biblijnego

2024-04-18 17:13

[ TEMATY ]

Jasna Góra

konkurs biblijny

BPJG

- By być nie specjalistą od Biblii, ale diakonem słowa Bożego, czyli jego sługą, żyć w jego rytmie, obrać je za program życia i głosić innym, bo tylko tak stajemy się chrześcijanami - zachęcał młodych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej bp Andrzej Przybylski. Konkurs z udziałem uczniów szkół ponadpodstawowych arch. częstochowskiej rozpoczęła Msza św. na Jasnej Górze. To 28. edycja organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Dziś, w trwającym Tygodniu Biblijnym, w całej Polsce odbył się etap diecezjalny.

Po Mszy św. w Sali Papieskiej najpierw uczniowie przystąpili do części pisemnej wyłaniającej siedmiu finalistów, a po niej miała miejsce część ustna, która wskazała zwycięzców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję