Reklama

Aspekty

Ćwierć wieku służą Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej we Wschowie świętował srebrny jubileusz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystej Mszy św. 25 lutego w kościele farnym przewodniczył asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. kan. Zbigniew Samociak. Eucharystię koncelebrowali proboszcz ks. kan. Dariusz Ludwikowski oraz wcześniejszy proboszcz ks. prał. Zygmunt Zając, który był inicjatorem powołania przed laty POAK przy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie.

Podczas Eucharystii, dokonano aktu poświęcenia sztandaru POAK, oraz przyjęcia nowych członków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W imieniu Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej, prezes Ryszard Furtak skierował podziękowania i gratulacje za wyjątkową służbę i świadectwo pracy apostolskiej.

Reklama

 W uroczystościach wzięli udział: prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Ryszard Furtak, pierwszy prezes POAK we Wschowie Stanisław  Walner oraz sponsorzy i sympatycy Akcji Katolickiej.

Po zakończonej Mszy sw. był czas na tort i wspólną agapę, która stała się okazją do wspomnień, ale też omówienia kolejnych inicjatyw. Warto przypomnieć, że na przestrzeni minionych lat POAK organizował wiele akcji m.in. dwudniowy Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada", przeglądy jasełek, konkurs patriotyczny "Ojczyzno Ma" po udział w rekolekcjach i akcyjne pielgrzymowanie. Na co dzień jest to przede wszystkim bezpośrednia współpraca proboszczem w bieżących sprawach parafii.

Aktualnie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika tworzy 14 osób. Pierwszy Zarząd, na którego czele stanął Stanisław Walner, wybrano 16 lutego 1999 roku. Od 2007 roku jego prezesem jest Andrzej Stankowiak.

2024-02-26 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eucharystia a świętych obcowanie

2024-03-26 12:46

Niedziela Ogólnopolska 13/2024, str. 20-21

[ TEMATY ]

treści wiary

Adobe Stock

No właśnie, w co wierzę albo lepiej – w Kogo? Na ile my, dorośli, pamiętamy jeszcze prawdy, które stanowią fundament naszej wiary? A może trzeba je sobie przypomnieć – krok po kroku? Jak niegdyś na lekcjach religii...

Co ma wspólnego prawda o „świętych obcowaniu” z Eucharystią? Chodzi o odkrycie tego, jaka rzeczywista więź łączy wszystkich, którzy tworzą Kościół pielgrzymujący jeszcze po ziemi.

CZYTAJ DALEJ

Panie! Umacniaj mnie na drodze dawania świadectwa o Tobie!

2024-04-12 14:30

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Chrystus, który żyje we mnie, dzieli się ze mną pokojem, na który nie zasłużyłem, obdarza mnie swoją mądrością, która przekracza wszystkie ziemskie mądrości, staje się siłą moich nóg, które nie poddają się trudnościom. On jest moim Przyjacielem i moją Drogą przez życie, droga, która prowadzi mnie do ludzi, którzy oczekują ode mnie dobrego słowa, pomocy, wsparcia. Wszystko zaś po to, by świadectwo o Chrystusie było ciągle żywe i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Ewangelia (Łk 24, 35-48)

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Przybylski: Można Boga zdradzić z nieświadomości

2024-04-13 16:42

[ TEMATY ]

rozważania

Balans bieli /TVP

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

14 Kwietnia 2024, Trzecia Niedziela Wielkanocna, Rok B

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję