Reklama

Niedziela Wrocławska

Dołącz do Klubu Żon

To ciekawa inicjatywa, polegająca na uczestnictwie w cyklu 12 spotkań formacyjnych. Są one przeznaczone dla żon i odbywają się na podstawie podręcznika Lindy Dillow „Jaką żoną jestem” oraz fragmentów Pisma Świętego.

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Takich klubów we Wrocławiu już kilka było. Mimo że z założenia obejmują 12 spotkań, niektóre kluby przedłużają je sobie, biorąc kolejne książki do rozważania. Autorka książki poleca postawienie sobie pytanie: „Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę?” i dzieli się własnymi doświadczeniami z wieloletniego stażu małżeńskiego.

– W książce są konkretne rozdziały do przeczytania na każde spotkanie. I zadania. Po czym jest organizowane spotkanie w gronie żon chrześcijańskich z animatorką, która już ten materiał przerabiała. Na spotkaniu omawia się te odpowiedzi i swoje przemyślenia dotyczące tematu, ewentualne pojawiające się problemy. Jest kilka takich ważnych założeń, m.in., że nie mówimy nic złego o naszych mężach; a to, o czym mówimy, zostaje w naszym gronie – tłumaczy Joanna z powstającego Klubu w parafii św. Jadwigi we Wrocławiu Świniarach i tłumaczy, że materiał przerabiała w Klubie Żon w parafii na Kasprowicza. Okazał się tak ciekawy i pomocny, że taką formację chciałaby zaproponować kolejnym żonom. Do Klubu mogą należeć również osoby spoza parafii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Ideą tych spotkań jest to, że różne zmiany w naszym małżeństwie – niezależnie czy jest to rozkwitające małżeństwo, czy w kryzysie – mogą przynieść mu korzyść. Możemy zapoczątkować dobrą zmianę, zaczynając od siebie, od tego, żeby zmienić swoją postawę, otworzyć się na dary, które Pan Bóg nam przygotował i zmienić swój sposób myślenia w niektórych kwestiach – mówi Joanna.

Reklama

Spotkania w Klubie odbywają się raz na dwa tygodnie, ustala się je wspólnie. Każda żona powinna być na każdym spotkaniu, ponieważ wszystkie poruszane tematy są ważne. Grono uczestniczek też nie może być zbyt duże, może liczyć ok. 4-6 osób.

Zapisy i informacje u Joanny, e mail: joanna@suszczynski.eu

2024-02-26 18:43

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ikona Nawiedzenia zawitała do parafii w Białej

17 kwietnia był kolejnym dniem peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tym razem Ikona Nawiedzenia trafiła do Białej koło Wielunia, gdzie została przywitana przez bp. Andrzeja Przybylskiego, bp. Jana Wątrobę oraz całą wspólnotę parafialną i zaproszonych gości.

Karol Porwich / Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik może nam wiele wymodlić

2024-03-22 18:36

[ TEMATY ]

Warszawa

sanktuarium

św. Andrzej Bobola

polona.pl

Kustosz narodowego sanktuarium św. Andrzej Boboli jezuita o. Waldemar Borzyszkowski zauważa od lat wzmożenie kultu męczennika. Teraz, kiedy wolność Polski jest zagrożenia, szczególnie warto modlić się za jego wstawiennictwem - zaznacza w rozmowie z KAI. W dniach 16-24 marca odbywa się ogólnonarodowa nowenna o pokój, pojednanie narodowe i ochronę życia za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Joanna Operacz (KAI): Czy w sanktuarium św. Andrzeja Boboli widać, że ten XVII-wieczny męczennik jest popularnym świętym? Czy jest bliski ludziom?

CZYTAJ DALEJ

USA/ Prezydent Duda: infrastruktura Trójmorza pozwoliła zrezygnować z rosyjskich źródeł energii

2024-04-18 17:47

[ TEMATY ]

ONZ

Trójmorze

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas sesji otwarcia Rady Bezpieczeństwa ONZ

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas sesji otwarcia Rady Bezpieczeństwa ONZ

Rosyjska agresja na Ukrainę szczególnie mocno dotknęła Europy Środkowo-Wschodniej; infrastruktura Trójmorza umożliwiła nam rezygnację z rosyjskich źródeł energii i pomogła uniknąć najgorszych konsekwencji tej wojny - powiedział w czwartek w ONZ prezydent Andrzej Duda.

W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych polski przywódca wziął udział w sesji otwarcia wydarzenia na temat budowania globalnej odporności i promowania zrównoważonego rozwoju przez powiązania infrastrukturalne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję