Reklama

Niedziela Łódzka

Abp Ziółek podczas liturgii stacyjnej: miłosierdzie to ideał życia i kryterium wiarygodności naszej wiary!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jesteśmy wezwani do życia miłosierdziem. Chrystus przedstawił nam miłosierdzie jako ideał życia i kryterium wiarygodności naszej wiary! – mówił abp Władysław Ziółek.

O miłosierdziu Boga, które jest okazywane człowiekowi oraz o czynieniu miłosierdzia względem bliźnich mówił ks. abp senior Władysław Ziółek podczas poniedziałkowej liturgii stacyjnej celebrowanej w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym pw. św. Anny w Łodzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na początku Eucharystii emerytowany metropolita łódzki – na prośbę ks. Piotra Turka – proboszcza parafii pw. św. Anny – dokonał poświęcenie odnowionych ołtarzy bocznych dedykowanych Matce Bożej Królowej Korony Polskiej oraz św. Józefowi – patronowi Archidiecezji Łódzkiej. Proboszcz podziękował również wszystkim, dzięki którym to dzieło odnowienia i konserwacji zabytkowych ołtarzy było możliwe. W homilii ksiądz arcybiskup pytał zebranych - jaka jest moja wiara w podejściu do drugiego człowieka, w moich myślach, słowach i uczynkach – szczególnie do człowieka, który nie jest miły, życzliwy, nie należy do moich przyjaciół? – pytał kaznodzieja. - Zauważmy – apelował arcybiskup senior – że wezwanie Chrystusa: bądźcie miłosierni… wyraża postawę, jaką powinni przyjąć chrześcijanie, jeżeli rzeczywiście chcą doświadczyć radości i mocy życia wypływającej z działania Ducha Świętego, który prowadzi do bycia miłosiernym, jak Ojciec Niebieski jest miłosierny – podkreślił duchowny.

Kończąc homilię, ksiądz arcybiskup senior zauważył, że - myśląc o dobrym i owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu i o należytym przygotowaniu się do Świąt Paschalnych prośmy Pana, aby to, czym dzisiaj nawiedza nas w swoim słowie, spotkało się z naszą pełną refleksji odpowiedzią. Abyśmy przyjrzeli się naszemu wnętrzu i za przykładem proroka Daniela – uczynili wyznanie grzechów, jak on to uczynił. I abyśmy otwartym sercem przyjęli wezwanie Jezusa do bycia miłosiernymi – zakończył hierarcha.

Reklama

W kolejnych dniach drugiego tygodnia Wielkiego Postu liturgie stacyjne celebrowane będą w następujących parafiach:

27.02.2024 – wtorek – par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła

28.02.2024 – środa – par. pw. św. Alberta Chmielowskiego

29.02.2024 – czwartek – par. pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej

01.03.2024 – piątek – par. pw. św. Jana Ewangelisty

02.03.2024 – sobota – par. pw. św. Jana XXIII

2024-02-26 21:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: rozpoczęło się przygotowanie do Synodu o synodalności w Kościele

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Celem synodu nie jest wypracowanie końcowego dokumentu, ale chodzi o nawrócenie synodalne – byśmy nawrócili się na synodalność w Kościele. Chodzi o zmiany, które są długoterminowe. Celem nie jest to, byśmy napisali dziesięciostronicową syntezę, ale celem są trwałe zmiany w tym, jak żyjemy Kościołem, jak wychodzimy do ewangelizacji jako Kościół. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Pędzlem pisane

2024-04-18 08:44

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Gorzów Wielkopolski

ikony

Krystyna Dolczewska

Joanna Rybińska

Joanna Rybińska

"Pędzlem pisane" - taki tytuł nadała artystka Joanna Rybińska swojej wystawie ikon. To jest już czwarta jej wystawa ikon w Zielonej Górze.

Dzieła artystki można było obejrzeć 16 kwietnia w Filii nr 1 Biblioteki im. Norwida przy ulicy Ptasiej w Zielonej Górze. Tytuł wystawy jak najbardziej odpowiada temu, co twórcy ikon mówią o swej pracy: oni ikon nie malują, tylko piszą.

CZYTAJ DALEJ

Caritas optuje na rzecz nowego partnerstwa między Europą i Afryką

2024-04-18 18:55

[ TEMATY ]

Caritas

Europa

Afryka

Caritas

Przewodniczący Caritas Europa ks. Michael Landau i przewodniczący Caritas Afryka ks. Pierre Cibambo wezwali do zacieśnienia stosunków i współpracy na równych zasadach między Europą a Afryką. W wywiadzie dla austriackiej agencji katolickiej obaj poruszyli takie kwestie, jak migracja, stosunki gospodarcze, wojny i konflikty w Afryce oraz ich przyczyny, a także problemy wewnętrzne w Afryce.

Jednocześnie obaj przewodniczący podkreślili, że Afryka nie jest kontynentem w potrzebie i ubóstwie. Afryka, to również bardzo zróżnicowany, rozwijający się kontynent, który stoi wobec różnych możliwości. Tym, czego najbardziej potrzebuje, jest międzynarodowa sprawiedliwość i solidarność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję