Reklama

Polska

Zmiany w Komitecie Organizacyjnym ŚDM 2016 w Krakowie

Bp Damian Muskus poinformował o reorganizacji Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Mówił o tym podczas 365. zabrania plenarnego KEP w Warszawie. Sekretarzem generalnym Komitetu został ks. Grzegorz Suchodolski.

Bp Muskus, który jest generalnym koordynatorem Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016, poinformował, że został on poszerzony o kapłanów posiadających duże doświadczenie w zakresie organizacji ŚDM w innych krajach świata. Ks. Grzegorz Suchodolski otrzymał nominację na sekretarza generalnego. Do komitetu dołączony został też przedstawiciel wspólnot zakonnych w osobie salezjanina ks. Andrzeja Kijowskiego, znanego duszpasterza młodych.

Biskup poinformował, że Papieska Rada ds. Świeckich zatwierdziła już logo ŚDM 2016, opracowane przez jednego z krakowskich artystów. Niebawem zostanie ono zaprezentowane opinii publicznej. Obecnie jest ono rejestrowane w Urzędzie Patentowym.

Na czele Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie stoi kard. Stanisław Dziwisz. Koordynatorem Komitetu jest bp Damian Muskus, a jego zastępcami są ks. Jan Kabziński, ekonom archidiecezji krakowskiej i ks. Bronisław Fidelus, wikariusz generalny Kurii Krakowskiej. Sekretarzem generalnym komitetu jest ks. Grzegorz Suchodolski. Osoby te stanowią prezydium komitetu. Komitet składa się ponadto z dziewięciu sekcji tematycznych, koordynujących poszczególne odcinki przygotowań.

Bu Muskus poinformował, że w najbliższych dniach zostanie rozstrzygnięty konkurs na hymn ŚDM 2016. Mówił też, że wiele wskazuje na to, że centralnym miejscem uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016 będą krakowskie błonia, aczkolwiek miejsce to nie zostało jeszcze oficjalnie zatwierdzone.

2014-06-11 15:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławieni miłosierni

W ramach Światowych Dni Młodzieży do diecezji sosnowieckiej przybyło ponad 3 tys. pielgrzymów w 53 grupach z 29 krajów świata. Wśród nich nie zabrakło biskupów i kapłanów. Jak podało biuro prasowe ŚDM, w diecezji sosnowieckiej znaczną część zagranicznych gości stanowią Włosi. Pozostali pielgrzymi przyjechali m.in. z: Czech, Hiszpanii, Malty, Indii, Malezji, Ghany, Burundi, Botswany. Poza jedną grupą z Malty, wszyscy pielgrzymi będą mieszkać u rodzin.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Sylwester z Ubogimi w Krakowie - możesz pomóc!

2022-12-09 18:32

Archiwum organizatorów

Chcielibyśmy, aby każdy gość poczuł, że wszystko zostało przygotowane z myślą o nim - mówi Krzysztof Szymkiewicz

Chcielibyśmy, aby każdy gość poczuł, że wszystko zostało przygotowane z myślą o nim - mówi Krzysztof Szymkiewicz

Wolontariusze i ludzie dobrej woli mogą wesprzeć inicjatywę Sylwestra z Ubogimi.

W Krakowie Sylwester z Ubogimi organizowany jest od 2016 r. Wyjątkowa zabawa taneczna w tym roku odbędzie się w Liceum im. św. Rity przy ul. Skałecznej 10 w Krakowie. Wciąż poszukiwani są wolontariusze do sekcji: towarzyskiej, kelnerskiej, kuchennej, logistycznej i porządkowej. Chętne osoby będą towarzyszyć gościom w zabawie, serwować potrawy, dbać o porządek, robić paczki z prezentami. W ramach wolontariatu można zaangażować się również jako fotograf, DJ, wodzirej, filmowiec, florysta czy dekorator. – Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu! – zaprasza Krzysztof Szymkiewicz, koordynator akcji. Osoby zainteresowane wolontariatem mogą zgłosić chęć współpracy, wypełniając formularz na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 509 984 103. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję