Reklama

Konkurs

Wielki Bożonarodzeniowy Konkurs Jednego Wiersza

- Celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich i rodzinnych w procesie dydaktyczno-wychowawczym oraz kształcenie umiejętności ekspresji artystycznej wśród uczniów szkół podstawowych.
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów lubelskich szkół podstawowych.
- Do konkursu należy zgłaszać wiersze, których tematem są święta Bożego Narodzenia.
- Każdy z uczniów przystępujących do konkursu może nadesłać tylko jeden wiersz.
- Prace należy nadsyłać w 4 egzemplarzach, opatrzonych godłem. W osobnej, zaklejonej kopercie, opatrzonej takim samym godłem należy przesłać dane autora: imię, nazwisko, wiek, nazwę szkoły wraz z jej dokładnym adresem oraz imię i nazwisko opiekuna.
- Prace należy przesyłać do 10 grudnia 2002 r. pod adresem: Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej, Al. Kompozytorów Polskich 1, 20-848 Lublin z dopiskiem: Konkurs jednego wiersza.
- Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych - uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VI.
- Oceny prac dokona profesjonalne jury, w skład którego wejdą twórcy i pracownicy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie stycznia 2003 r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja katowicka: Proboszczowie przechodzący na emeryturę

2021-06-08 08:47

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Katowice

zmiany księży

zmiany personalne

archidiecezjakatowicka.pl

Metropolita katowicki spotkał się w Kurii Metropolitalnej z proboszczami przechodzącymi w tym roku na emeryturę. W spotkaniu, które odbyło się w dwóch grupach, uczestniczył także kanclerz kurii ks. Jan Smolec.

Podczas spotkania proboszczowie dzielili się swoim doświadczeniem. Na zakończenie z rąk arcybiskupa i kanclerza kurii otrzymali dekrety zwalniające ich z dniem 31 lipca z funkcji proboszczów. W tym roku jest ich 19.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz instytucji kościelnych podległych KEP

2021-06-11 15:57

[ TEMATY ]

episkopat

Konferencja Episkopatu Polski

Karol Porwich/Niedziela

W piątek, 11 czerwca, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Powołano m.in. dwóch członków Rady Stałej KEP oraz Przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP.

Publikujemy listę decyzji podjętych podczas 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ewangelia zabiera nas pod krzyż. Nie bójmy się go przyjąć!

2021-06-12 14:28

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Neoprezbiterzy Kościoła Łódzkiego sprawowali mszę świętą prymicyjną w kościele Najświętszej Eucharystii w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowo wyświęceni kapłani przybyli do parafii na zaproszenie proboszcza ks. Andrzeja Ścieszko. Modlili się wraz z parafianami w ich intencjach, a także za nowe powołania kapłańskie w archidiecezji. Na zakończenie każdemu wiernemu udzielili specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego poprzez obrzęd nałożenia rąk i krótką modlitwę w ciszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję