Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Ruszyły prace budowlane przy fasadzie kościoła św. Józefa

Ruszyły prace nad długo wyczekiwanym remontem zabytkowej elewacji kościoła św. Józefa, stanowiącego ważny punkt na mapie duchowej i kulturowej miasta.

[ TEMATY ]

Świdnica

remont

archiwum prywatne

Zainstalowane rusztowania na frontonie kościoła

Zainstalowane rusztowania na frontonie kościoła

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafia pod opieką ojców paulinów, podjęła się zadania przywrócenia dawnej świetności jednej z najpiękniejszych świątyń w regionie. Montaż rusztowań na fasadzie kościoła, dokonany w połowie lutego, zwiastuje rozpoczęcie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz budowlanych przy elewacji, dzięki czemu zabytek niebawem znów będzie cieszyć oczy świdniczan oraz wszystkich odwiedzających miasto. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Świdnica, co podkreśla znaczenie kościoła w lokalnej społeczności i docenienie jego kulturowej wartości.

Przypomnijmy, że rokokowa elewacja świątyni, zdobiona kamiennym portalem oraz figurami św. Augustyna, św. Józefa, św. Urszuli, św. Wolfganga i św. Floriana jest świadectwem bogatej historii i artystycznego dziedzictwa. Stan tych elementów z biegiem czasu uległ pogorszeniu, co skłoniło do podjęcia niezbędnych prac konserwatorskich.

Pierwszy etap prac wspierany przez świdnicki budżet oraz Rządowy Program Odbudowy Zabytków, otrzymał łączne dofinansowanie przekraczające 2 miliony złotych. Taka inwestycja nie tylko podkreśla historyczną i estetyczną wartość kościoła, ale również zapewni jego długoterminową ochronę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-02-23 09:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Małżeństwo, rodzina, życie

[ TEMATY ]

Świdnica

marsz dla życia i rodziny

materiały organizatorów

Marsz dla życia i rodziny zgromadził blisko 200 osób.

Marsz dla życia i rodziny zgromadził blisko 200 osób.

Ulicami biskupiego miasta po raz kolejny przeszedł barwny korowód przypominając jak ważne jest życie ludzkie, wartości chrześcijańskie oraz piękno małżeństwa i rodziny.

Marsz poprzedziła Msza święta w katedrze, której przewodniczył ks. Grzegorz Fabiński, wikariusz katedralny. W tym roku oprócz muzycznego akompaniamentu na ulicach Świdnicy zabrzmiały słowa jej patrona św. Jana Pawła II. W czasie marszu, który odbył się w niedzielę 29 maja odtwarzano fragmenty wypowiedzi świętego papieża dotyczące cywilizacji życia, małżeństwa i rodziny. Uczestniczy przeszli spod katedry do kościoła św. Józefa, a tam głowni organizatorzy, Paweł i Justyna Dochniakowie z Fundacji Małżeństwo Rodzina zaprosili uczestników wydarzenia na konferencję pt. „I ślubuję Ci” poprowadzoną przez Anetę i Jędrzeja Ramsów z Legnicy.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: Maria Magdalena apostołką nadziei

[ TEMATY ]

audiencja

św. Maria Magdalena

pl.wikipedia.org

O Marii Magdalenie, jako apostołce nowej i wspanialszej nadziei, mówił papież Franciszek m.in. podczas audiencji w 2017 r. Ojciec Święty podkreślił, że w godzinie płaczu i opuszczenia usłyszała ona zmartwychwstałego Jezusa, wzywającego ją po imieniu, aby z sercem pełnym radości poszła i głosiła: „Widziałam Pana” (w. 18).

Oto tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie

2024-07-23 10:33

Sanktuarium w Strachocinie

Rzesze wiernych modliły się za Ojczyznę

Rzesze wiernych modliły się za Ojczyznę

Św. Andrzej Bobola – znak prorocki – pod taki hasłem odbywało się sympozjum o św. Andrzeju Boboli – patronie Polski w Strachocinie, następnie 20 lipca odbywała się III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę.

Już od kilku lat Strachocina i sanktuarium św. Andrzeja Boboli stało się centrum kultu świętego męczennika oraz modlitwy w intencji Ojczyzny. Co miesięczna modlitwa w intencji Ojczyzny wciąż gromadzi rzesze ludzi, a postać św. Andrzeja Boboli inspiruje do rozumnej troski o losy Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję