Reklama

Na krakowskich kortach

Międzynarodowy turniej księży w tenisie

W Krakowie odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie. Dzięki staraniom ks. dziekana Józefa Caputy ten pierwszy międzynarodowy turniej tenisowy księży został zorganizowany pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza i był sponsorowany przez firmę Can-Pack. Do rozgrywek na kortach Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” stanęło 80 księży z różnych stron świata. Licznie reprezentowane były Filipiny, z bp. Ricardo Baccay, byli także księża z Niemiec, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Litwy, Ukrainy, Włoch, Hiszpanii i, oczywiście, z Polski. Miło było wśród nich widzieć byłego czołowego juniora polskiego tenisa ks. Marcina Gęsikowskiego. Diecezję krakowską reprezentowali ks. dziekan prał. Józef Caputa, o. kustosz Fidelis Maciołek z zakonu Ojców Bernardynów oraz księża: Krzysztof Polewka, Piotr Koźlak, Henryk Pyka, Ryszard Ptak, Józef Gwiazdoń. Otwarcia turnieju dokonał kard. Stanisław Dziwisz. Witając uczestników, życzył wspaniałej przygody sportowej i sukcesów.

Podczas mistrzostw były chwile radości i kolejnych sukcesów tenisa krakowskiego, gdyż w kategorii powyżej 60 lat, po zaciętej grze, tytuł Międzynarodowego Wicemistrza Polski zdobył ks. prał. Józef Caputa. Mecz finałowy, w którym zmierzył się z ks. Bogdanem Przegalińskim, przejdzie do historii jako niezwykle pasjonujący. Po zakończonym meczu obaj zawodnicy otrzymali brawa na stojąco od licznej grupy kibiców.

Reklama

Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie sportowym. Rywalizację zakończyło uroczyste wręczenie zwycięzcom trofeów przez bp. Grzegorza Rysia.

Uczestnicy turnieju powrócili do swoich diecezji bogatsi o doświadczenia i sukcesy sportowe, a także o przeżycia duchowe - po Mszach św. w kościele parafialnym św. Wojciecha, w katedrze wawelskiej i Centrum Jana Pawła II. Gratulując ks. prał. Józefowi Capucie sukcesu sportowego, pragniemy także wyrazić słowa największego uznania za wzorową organizację turnieju tenisowego tak wysokiej rangi.

Za ten wspaniały przykład bardzo serdecznie podziękował wszystkim księżom uczestnikom turnieju Wojciech Litwicki, prezes Małopolskiego Związku Tenisowego.

Wyniki I Międzynarodowych Mistrzostw Polski Księży w Tenisie - Kraków 2012 można znaleźć na stronie: www.tenisksiezy.pl.

2012-11-06 08:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: obiecuje się pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa

2021-09-19 14:56

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Próbuje się stosować perfidne metody nacisku obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji; uwłacza to godności człowieka - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

We mszy św. odprawianej na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego arcybiskupa Józefa Kupnego - krajowego duszpasterza Ludzi Pracy - brali udział przedstawiciele różnych branż i zawodów, przede wszystkim członkowie NSZZ „Solidarność”. Jak co roku do Częstochowy przyjechali też członkowie rodziny ks. Jerzego Popiełuszki – patrona „S”, który zainicjował spotkania robotników na Jasnej Górze, a także przedstawiciele rządu, parlamentu oraz regionalnych władz.

CZYTAJ DALEJ

Papież: zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych

2021-09-19 17:19

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych – powiedział papież Franciszek w wideoprzesłaniu, które obejrzeli i wysłuchali uczestnicy rozpoczętej dziś w Warszawie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”. Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski.

Jej uczestnicy, pochodzący z 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej, zastanawiają się „jak Kościół reaguje dziś na kryzys wykorzystywania seksualnego małoletnich ze strony członków Kościoła” oraz w jaki sposób może on dać nań jeszcze bardziej adekwatną odpowiedź „na ten ogromny wstrząs, przed którym stajemy”.

CZYTAJ DALEJ

Legnica: ingres bp. Andrzeja Siemieniewskiego do katedry legnickiej

2021-09-20 15:09

[ TEMATY ]

bp Andrzej Siemieniewski

Niedziela Legnicka

W Legnicy odbył się w poniedziałek ingres bp. Andrzeja Siemieniewskiego do tamtejszej katedry. - Abyśmy wszyscy stawali się świątynią Boga i mężnymi świadkami Jego miłości do ludzi – mówił w homilii nowy biskup legnicki, cytując słowa wypowiedziane 25 lat temu w Legnicy przez papieża Jana Pawła II. W uroczystości wzięli udział liczni biskupi, na czele z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.

W uroczystej liturgii obok abp. Salvatore Pennacchio wzięli udział liczni biskupi, m.in. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, bp Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, bp Marek Mendyk, biskup diecezji świdnickiej, bp Wolfgang Ipolt, biskup diecezjalny Görlitz oraz bp Włodzimierz Juszczak, biskup eparchii wrocławsko – gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Liturgię koncelebrowali liczni duchowni głównie z terenu metropolii wrocławskiej. Wzięli w niej udział również duchowni Kościołów chrześcijańskich m.in. bp Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP a także przedstawiciele Kościoła Prawosławnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję