Reklama

Chrystianofobia

Czy chrześcijanie w Niemczech mogą swobodnie wyznawać swoją wiarę? Mogłoby się wydawać, że gdzie jak gdzie, ale w centrum Europy, w kraju porządku nie może być inaczej. Okazuje się jednak, że i u naszych zachodnich sąsiadów nie jest z tym najlepiej. Pozarządowa instytucja - Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan złożyło w biurze Wysokiego Komisarza ONZ raport na ten temat.

Jego autorzy zarzucają niemieckim władzom m.in. zakaz uczenia dzieci w domu. Podają przykład rodziców, którzy zostali ukarani za chęć nauczania swoich dzieci w domu, aby uchronić je przed negatywnymi efektami programu edukacji seksualnej nauczanej w publicznych szkołach. Raport wytyka władzom również ograniczanie swobód manifestacji w bliskości klinik aborcyjnych i punktów konsultacyjnych, do których kobiety zgłaszają się przed podjęciem decyzji o aborcji. Gwałcone są też w Niemczech sumienia farmaceutów, którzy są zobligowani do wydawania pigułek aborcyjnych, nawet jeżeli jest to sprzeczne z ich poglądami. Do tego dochodzą akty wandalizmu wobec miejsc kultu, cmentarzy wyznaniowych, a nawet miejsca urodzenia papieża Benedykta XVI. Obserwatorium podkreśla, że chce tym raportem dotrzeć do opinii publicznej, bo media nie informują o tych sprawach z prostego powodu: dziennikarze i prawodawcy są zwykle bardziej antychrześcijańsko nastawieni niż ich odbiorcy.

2012-11-13 08:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Leonard Pietraszak

2023-02-01 10:19

PAP/Tytus Żmijewski

Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak

Nie żyje Leonard Pietraszak. Informację - potwierdził w rozmowie z PAP prezes ZASP, Krzysztof Szuster.

Leonard Pietraszak nie żyje - powiedział PAP prezes ZASP Krzysztof Szuster.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję