Reklama
W święto św. Andrzeja Boboli, 16 maja 2026 r., bp Marek Mendyk przewodniczył w katedrze świdnickiej Mszy św. inaugurującej pierwszą Sesję Plenarną I Synodu Diecezji Świdnickiej. W homilii podkreślił, że Kościół potrzebuje dziś przede wszystkim powrotu do Chrystusa, który jest jedynym źródłem jedności wspólnoty. Po liturgii obrady kontynuowano w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy z udziałem członków synodu uprawnionych do głosowania. Po prezentacji dokumentów przygotowanych przez podkomisje synodalne oraz pracy w grupach uczestnicy przyjęli materiały do dalszych etapów prac. Na zakończenie bp Mendyk, odwołując się do Dziejów Apostolskich, przypomniał, że Kościół budują ludzie trwający w wierze, modlitwie, wspólnocie i nauce apostołów, otwarci na działanie Ducha Świętego.
Reklama
Reklama
Reklama