Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy daję się prowadzić po Bożych ścieżkach?

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 26-38.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 8 kwietnia. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

• Iz 7, 10-14 • Ps 40 • Łk 1, 26-38

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł».

Dzisiaj, w zapowiedzi Pana, mamy przed sobą fragment Ewangelii o spotkaniu Maryi z aniołem Gabrielem. Maryja jest młodą dziewczyną, która ma własne plany na życie, własną wizję życia i przyszłości, ale przydarza się Jej coś, na co nie mogła liczyć, czego nie mogła zaplanować, a co dopiero wymarzyć. Anioł przychodzi do niej z wiadomością, której nie może pojąć ani zrozumieć swoim umysłem. Anioł mówi Jej, że pocznie z Ducha Świętego i urodzi syna, który będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak czuła się w tym momencie Maryja. A Ona pyta, jak to będzie, bo nie rozumie, i nie współżyła z mężem, ale anioł mówi jej że tu chodzi o dzieło Boże. Podaje Jej nawet inny argument, który też mówi, że tu chodzi o coś od Boga, czyli to, że i jej kuzynka, która była już starsza i uznana za niepłodną, poczęła i wkrótce urodzi. Maryja, choć nie wszystko rozumie, oddaje się na służbę Bogu, aniołowi mówi „tak”, czyli Bogu mówi „tak”. Czasami w naszym życiu może wydarzyć się sytuacja, która może całkowicie zmienić nasze życie i plany. Z tego działania Maryi możemy się nauczyć, że najważniejsze, niezależnie od tego, co się z nami stanie, jest oddać się w ręce Boga, zaufać Mu i uwierzyć Jego Słowu. On jest tym, który wie, jest tym, który jest z nami w każdej sytuacji życiowej, na pewno nas nie opuści i nie zostawi bez względu na to, co nas spotkało, a czasami poprowadzi nas ścieżkami, które mogą nie być najłatwiejsze, ale z pewnością będą najbardziej owocne dla naszego życia i życia ludzi wokół nas. Czy daję się prowadzić po Bożych ścieżkach?

Reklama

S.H.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-14 13:54

Ocena: +28 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus objawia się tym, którzy Go szukają

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Święto Objawienia się Pana, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela. Objawia się tym, którzy Go szukają. Nie każdemu, nie byłe komu, lecz wyłącznie tym, którzy – chociaż byli odlegli – przez szukanie Go, stali Mu się bliscy. Takimi właśnie byli mędrcy ze Wschodu.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Trener Hiszpanów: Bez Boga nic w życiu nie ma sensu

2024-07-15 12:59

[ TEMATY ]

świadectwo

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Hiszpania zasłużenie wygrała wczoraj z Anglią w finale Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Trener Hiszpanii Luis de la Fuente wyznał swoją wiarę kilka dni temu w wywiadzie dla Cope, internetowej strony Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

Dziennikarka zapytała Luisa de la Fuente: "Czy jesteś przesądny? Czy masz jakiś tik?”. Kiedy odpowiedział przecząco, odpowiedziała: „Ale zawsze czynisz znak krzyża”. Luis de la Fuente odpowiedział „Tak, ale to nie jest przesąd. To wiara”.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi z Piotrkowa Trybunalskiego dotarli na Jasną Górę

2024-07-15 09:49

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

- Budować autentyczną wspólnotę mogą ci, dla których dobro wspólne jest ważniejsze niż interesy partykularne, którzy potrafią przebaczać, wykazują gotowość do pojednania, mają prawe sumienie kształtowane w szkole Jezusa i Maryi – mówił bp Pękalski do pątników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję