Reklama

Kościół

Komunikat diecezji tarnowskiej: bp Jeż nie tuszował pedofilii

"W związku z informacją podaną przez "Gazetę Wyborczą" w sprawie postawienia przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie oskarżenia biskupowi Andrzejowi Jeżowi, informujemy, że Ksiądz Biskup nie otrzymał żadnego powiadomienia w tej sprawie" - głosi komunikat przesłany KAI przez rzecznika prasowego diecezji tarnowskiej. W komunikacie podkreślono też, że bp Jeż dochował wszelkiej należytej staranności w zakresie zgłaszania odpowiednim organom państwowym przypadków przestępstw przeciw nieletnim, co do których miał wiedzę.

2024-04-03 19:03

[ TEMATY ]

bp Andrzej Jeż

diecezja tarnowska

Ks. Tomasz Śpiewak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Publikujemy treść komunikatu:

W związku z informacją podaną przez "Gazetę Wyborczą" w sprawie postawienia przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie oskarżenia biskupowi Andrzejowi Jeżowi, informujemy, że Ksiądz Biskup nie otrzymał żadnego powiadomienia w tej sprawie. Dlatego też na tym etapie chcemy jedynie podkreślić z całą stanowczością, że biskup Andrzej Jeż, jako ordynariusz tarnowski, dochował wszelkiej należytej staranności w zakresie swoich działań i kompetencji co do obowiązku zgłoszenia odpowiednim organom państwowym wszystkich przypadków przestępstw przeciwko nieletnim, co do których miał wiedzę. Jesteśmy gotowi udowadniać to w sądzie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. Ryszard St. Nowak

Rzecznik Prasowy Diecezji Tarnowskiej

Ocena: +30 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Andrzej Jeż: Pomoc Kościoła dla uchodźców jest ogromna, ale niektórzy tego nie widzą

[ TEMATY ]

bp Andrzej Jeż

Ks. Marian Kostrzewa/Portal Diecezji Tarnowskiej

Bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej

Bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej

„Skala pomocy dla uchodźców z Ukrainy udzielana przez Kościół jest naprawdę ogromna. Jednak niewiele mówi się o tym w mediach świeckich” - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas diecezjalnych obchodów święta Caritas. Msza św. została odprawiona w kościele w Wielogłowach.

Biskup mówił w homilii, że w przestrzeni medialnej pojawiają się twierdzenia, że Kościół robi mało albo za mało dla uchodźców. „Z przeprowadzonego niedawno sondażu przez IBRiS wynika, że aż 43 % badanych nie zauważa żadnych działań Kościoła po wybuchu wojny w Ukrainie. Jest to opinia boleśnie krzywdząca. Wystarczy przecież trochę poszukać informacji na temat pomocy niesionej przez Kościół, ażeby przekonać się na jak wielką skalę jest ona świadczona i jak wielu ludzi Kościoła z wielkim oddaniem jest w nią zaangażowanych” – powiedział bp Andrzej Jeż.

CZYTAJ DALEJ

Koncert ku czci wschowskiego kompozytora i kaznodziei

2024-04-18 09:07

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Wschowa

Muzeum Ziemi Wschowskiej

sanktuarium Wschowa

Materiały organizatora

W niedzielę 28 kwietnia o godz. 16:00, w przededniu 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera, w kościele pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej odbędzie się koncert chóralny zespołu Cantus.

To właśnie w tej świątyni przez ponad 20 lat pełnił posługę jako pastor Melchior Teschner, urodzony we Wschowie kompozytor i kaznodzieja. Koncert zostanie poprzedzony wspólną modlitwą ekumeniczną. Muzeum Ziemi Wschowskiej wraz z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Królowej serdecznie zapraszają do udziału w koncercie, podczas którego wysłuchamy m.in. utworów skomponowanych przez tego wschowskiego kompozytora.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Ripamonti: jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu w Europie

2024-04-18 17:39

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Włochy

migracja

Ks. Ripamonti

robertopierucci/pl.fotolia.com

W Europie jesteśmy świadkami wycofywania się z prawa do azylu - uważa ks. Camillo Ripamonti, kierujący Centro Astalli - jezuickim ośrodkiem dla uchodźców w Rzymie. Postawę taką sankcjonuje, jego zdaniem, Pakt Migracyjny, przyjęty kilka dni temu przez Parlament Europejski.

Według niego fakty i sytuacje z 2023 roku pokazały, że „zjawiska migracji nie rozwiązuje się poprzez outsourcing [kierowanie migrantów do krajów trzecich - KAI], push-backi, brak realnej polityki ratowniczej na morzu i przyspieszone procedury na granicy”. „Tego, co uważa się za problem migracyjny, nie rozwiązuje się poprzez usuwanie ludzi z ziemi europejskiej, ale poprzez usuwanie przyczyn przymusowej migracji” - wskazał włoski duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję