Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus mówi dziś o głodzie, który zagnieżdża się w głębi ludzkiego serca

Rozważania do Ewangelii J 6, 30-35.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

S. Amata CSFN

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 16 kwietnia

• Dz 7, 51 – 8, 1a • Ps 31 • J 6, 30-35

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Kafarnaum lud powiedział do Jezusa: «Jakiego dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”». Rzekł do nich Jezus: «zZaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze tego chleba!» Odpowiedział im Jezus: «Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Reklama

Rozmnażając chleby, Jezus chce, aby ludzie, którzy to widzą i są świadkami tego wydarzenia, zobaczyli, że On ma moc zaspokojenia ich fizycznego głodu. Ale Jezus mówi także o głodzie, który zagnieżdża się w głębi ludzkiego serca. I przez cud rozmnożenia chleba daje nam znak, abyśmy w Niego uwierzyli. Św. Jan Ewangelista w swojej Ewangelii mówi więcej o „znakach” niż o cudach, ponieważ dzieła Jezusa są właśnie znakami, które mają wzbudzić wiarę słuchaczy. Ale żeby wierzyć, trzeba chcieć uwierzyć. Z tego powodu Jezus wydaje się mówić tym, którzy Go szukają: „To jest dzieło, którego chce Bóg, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”. I to jest pierwszy warunek, aby pragnąć Go szukać i móc podążać za Nim. On wie również, co dalej powie tym, którzy poszli za Nim. Jeśli tylko mają wiarę, to słuchają i przyjmują Jego słowa, a są to czasami bardzo mocne słowa. Bez wiary mogą stać się one nawet zgorszeniem dla słuchaczy, tak jak rzeczywiście przydarzyło się wielu tym, którzy wówczas słuchali Jezusa.

W.Cz.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 09:59

Ocena: +33 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasza wiara nie jest pustym wypełnianiem prawa

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 6, 6-11.

Poniedziałek, 11 września

CZYTAJ DALEJ

Łódź: zmiany księży w archidiecezji łódzkiej

2024-06-17 13:48

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Ważne są decyzje biskupie, ale ważniejsze jest to, co każdy z nas z nimi potem robi i w jaki sposób odczytuje wolę Bożą względem siebie, mając te decyzje w dłoniach – mówił kard. Ryś do księży.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji łódzkiej

2024-06-19 12:04

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

17 czerwca w łódzkiej katedrze metropolita łódzki wręczył nominacje nowym proboszczom i wikariuszom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję