Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją nieśmiertelnością

Rozważania do Ewangelii J 6, 52-59.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 19 kwietnia

• Dz 9, 1-20 • Ps 117 • J 6, 52-59

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Żydzi sprzeczali się między sobą mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i pije krew moją, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił. Nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

Trudno pojąć słowa Jezusa, kiedy mówi i naucza tłumy i swoich uczniów w synagodze w Kafarnaum. Mówi o spożywaniu Jego ciała i krwi. Bez wiary, słuchacze odbierają słowa Jezusa jako zachętę do kanibalizmu. Jezus zaś mówi o swoim ciele i krwi jako o pokarmie, który ustanowi dla wszystkich pokoleń i narodów całej ziemi, by osiągnąć cel życia na wieki. Dziś i my, przychodząc na Eucharystię i uczestnicząc w niej, bierzemy udział w tym cudzie – w tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją nieśmiertelnością. Nasze zmysły widzą i czują kawałek chleba – opłatek – ale zmysłem wiary dotykamy całej głębi tajemnicy miłości – przyjmujemy Jezusa, który karmi nas i poi, staje się pokarmem na drogę do wieczności. Nie zawsze jesteśmy w stanie całym sobą i swoim jestestwem przychodzić na to spotkanie właściwie usposobieni, ale możemy właśnie tę słabość składać jako dar – bo On wypełnił nas sobą i przemienił nas w siebie. Pozwólmy Jezusowi na to, by mógł to czynić choć przez chwilę: przed i po przyjęciu Go do siebie.

Reklama

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 10:16

Ocena: +30 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak uczestniczę we Mszy Świętej?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 8, 4-15.

Sobota, 23 września. Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany księży w diecezji warszawsko - praskiej

2024-06-19 10:36

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego w diecezji warszawsko - praskiej dokonają się następujące zmiany personalne.

Na emeryturę przechodzi:

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w diecezji radomskiej

2024-06-19 14:01

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

ks. S. Piekielnik /www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk wręczył 18 czerwca w radomskim seminarium duchownym nominacje neoprezbiterom, posyłając ich na pierwsze parafie. Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie, wikariusze zmieniający parafie oraz księża ustanowieni na urzędy diecezjalne.

Odchodzący na emeryturę:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję