Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Dziś w Ewangelii przedziwny wybór Boga i tajemnica

Rozważania do Ewangelii J 12, 24-26.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Strukov/fotolia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 23 kwietnia. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

• Dz 1, 3-8 • Ps 126 • Flp 1, 20c-30 • J 12, 24-26

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».

Reklama

To jest przedziwny wybór Boga i tajemnica, że uwielbienie Jezusa dokonuje się przez Jego śmierć, przez Jego godzinę, dla której przyszedł na ziemię. Jezus tłumaczy to swoim słuchaczom poprzez porównanie do obumierania ziarna, które przynosi plon obfity. I podobnie, jeśli ktoś z nas nie będzie przeceniał swojego życia na tym świecie, a nawet będzie je nienawidził, to je ustrzeże, zachowa swe życie wieczne. Przeciwnie, kochający życie i ograniczający je tylko do zakresu tego świata, może zgubić to, co najważniejsze: może stracić życie wieczne. Nie wolno nam zapomnieć o godzinie Jezusa, o naszej godzinie, o traceniu naszego życia, podobnie jak traci swoje istnienie ziarno pszenicy. Warto próbować żyć dla tej godziny, która będzie prowadzić do godziny chwały pochodzącej od Ojca.

B.W.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 10:43

Ocena: +34 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla każdego z nas jest nadzieja na Boże miłosierdzie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 8, 27-33.

Czwartek, 16 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Bractwo Pokutne Świętej Marii Magdaleny - ponad trzywiekowa tradycja

2024-07-17 00:03

Niedziela małopolska 29/2024, str. V

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

Archiwum parafii w Zalasiu

Ubrani w pokutne stroje uczestniczą w procesjach

Ubrani w pokutne stroje uczestniczą w procesjach

W postaci św. Marii Magdaleny porusza mnie wielkość nawrócenia – przyznaje Wojciech Kucharski.

Bractwo Pokutne Świętej Marii Magdaleny zostało założone w 1710 r. przez ówczesnego proboszcza parafii św. Marii Magdaleny i św. Andrzeja w Zalasiu, ks. Piotra Pawła Gawlikowskiego. W dokumentach brackich można znaleźć wiele nazwisk wielkich rodów, np. Sicińskich, Lubomirskich, Potockich. Kapłan napisał statut konfraterni, który zatwierdził bullą papież Klemens XI. W opublikowanym dokumencie dla braci znalazł się zbiór litanii, koronek, stacji, godzinek i pieśni ku czci ich patronki.

CZYTAJ DALEJ

Od Miłosierdzia do Miłosierdzia

2024-07-22 22:04

Małgorzata Pabis

    Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła w niedziele 21 lipca XXII Wielkopolska Piesza Pielgrzymka „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”.

    Mszy świętej sprawowanej na zakończenie wspólnej wędrówki przewodniczył bp Damian Bryl. Kilkudziesięciu pielgrzymów wyruszyło w drogę 16 lipca z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku patronował im w sposób szczególny św. Piotr, a hasłem pielgrzymki były słowa: „Panie Ty wiesz, że Cię kocham”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję