Reklama

Poznawali swój PIN

Blisko dwa tysiące młodzieży przybyło na XXII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbywało się w dniach od 29 czerwca do 4 lipca 2009 r. w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła. Tematem tegorocznego Święta Młodości było hasło: „Znasz swój PIN?”. Organizatorem byli Misjonarze Saletyni

Niedziela rzeszowska 28/2009

PIN to osobisty numer identyfikacyjny, rodzaj hasła służącego do autoryzacji i identyfikacji człowieka. Spotkanie w Dębowcu miało na celu pomoc młodemu człowiekowi w odkrywaniu własnej tożsamości i chrześcijańskich wartości. To one stanowią jego PIN, coś co go wyróżnia spośród innych. Każdego dnia uczestnicy mieli możliwość dotykania ważnych tematów, które składały się w jedną całość, tworząc jakby kod do wnętrza człowieka.
W tegorocznym spotkaniu nad swoją tożsamością zastanawiała się młodzież z całej Polski, a także takich krajów jak: Belgia, Czechy, Niemcy, Ukraina czy Słowacja. W szukaniu odpowiedzi na trudne pytania pomagali zaproszeni z konferencjami kompetentni i trafiający do serc młodych ludzi Goście: o. Rafał Szymkowiak OFM Cap. - kapucyn z Krakowa, wykładowca w WSD w Krakowie, pracuje z młodzieżą trudną i subkulturami; ks. Piotr Pawlukiewicz - rekolekcjonista, duszpasterz akademicki z Warszawy; o. Piotr Stanisławczyk OFM Conv. - franciszkanin, założyciel i dyrektor ośrodka San Damiano dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu w Chęcinach, czy Andrzej Wronka - od wielu lat zajmujący się problematyką obrony wiary katolickiej przed zarzutami różnych sekt i ruchów religijnych.
„Obserwując dzisiejszy świat młody człowiek zauważa, że wokół niego wielu bliskich przeżywa trudne chwile, różnego rodzaju frustracje i załamania… Poszukując na własną rękę rozwiązań, często podejmuje dramatyczne i błędne decyzje kończące się depresją, a nawet próbami samobójczymi” - zauważa organizator Spotkania, ks. Maciej Kucharzyk MS. „Niejednokrotnie wielu młodych ludzi swoją atrakcyjnością zaraziły prężnie działające w dzisiejszym świecie sekty. Człowiek wierzący wie, skąd czerpać siłę na co dzień do życia w pełni chrześcijańskiego, posiada także drogowskazy, które Bóg zapisał w jego sercu, by radzić sobie ze złem i umieć wybierać zgodnie z Dekalogiem i nauką Kościoła” - dodaje ks. Maciej.
Podczas XXII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych nie zabrakło też dobrej chrześcijańskiej muzyki. Zagrały takie zespoły jak: Daj Spokój z Krakowa, Porozumienie i Trzecia Godzina Dnia.

2012-11-19 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piontkowski: Obecna sytuacja pozwala, żeby w większości placówek przywrócić standardowe zajęcia

2020-08-12 13:16

[ TEMATY ]

szkoła

PAP

Piontkowski: Obecna sytuacja epidemiczna pozwala, żeby w większości placówek edukacyjnych przywrócić standardowe zajęcia z bezpośrednim kontaktem nauczycieli i uczniów

Większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach "żółtych" i "czerwonych" mogą być dodatkowe obostrzenia - poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski bierze udział w konferencji prasowej nt. zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych. W konferencji uczestniczy również zastępca głównego inspektora sanitarnego Izabela Kucharska.

"Obecna sytuacja epidemiczna według Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego pozwala na to, aby w przytłaczjącej większości naszego kraju, w przytłaczjącej większości placówek edukacyjnych, w zdecydowanej większości szkół, przedszkoli, żłobków, można był przywrócić standardowe zajęcia polegające na bezpośrednim kontakcie nauczyciela z uczniami" - powiedział minister edukacji. "Stąd mówimy o możliwości bezpiecznego powrotu do szkół" - dodał.

Jak mówił, bezpieczny powrót jest możliwy "dzięki współpracy kliku ministerstw i kilku instytucji, które w tej sprawie się ze sobą kontaktują".

"Przytłaczjąca większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby te wytyczne, o których mówiliśmy już w ubiegłym tygodniu spokojnie wcielać w życie i aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu do stacjonarnych, tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach +żółtych+ i kilku powiatach +czerwonych+, mogą być jakieś dodatkowe procedury i obostrzenia" - przekazał Piontkowski.

Dodał, że MEN podejmując decyzję o powrocie do szkół kierowało się "nie tylko polskimi doświadczeniami, ale również tym, co dzieje się w różnych krajach Europy i świata".

Strefa czerwona obejmuje w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, w woj. wielkopolskim – ostrzeszowski, w woj. małopolskim – nowosądecki i Nowy Sącz oraz w woj. łódzkim powiat wieluński. Strefa żółta obejmuje w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory, w woj. podkarpackim – jarosławski, przemyski i Przemyśl, w woj. wielkopolskim – powiat kępiński, w woj. małopolskim – oświęcimski, w woj. świętokrzyskim – pińczowski, a w woj. łódzkim powiat wieruszowski.(PAP)

CZYTAJ DALEJ

Tragiczny wyapdek w Tatrach- zginął ksiądz

2020-08-12 21:39

[ TEMATY ]

śmierć

Tarnów

KSM Tarnów

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana.

Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju.

Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję