Reklama

Niedziela Lubelska

Polichna. Obecność Parakleta

Małgorzata Kowalik

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii św. Jana Marii Vianneya w Polichnie 15 maja sakrament bierzmowania przyjęły z rąk abp. Stanisława Budzika 24 osoby.

W atmosferze radości ksiądz arcybiskup przypomniał opis Zesłania Ducha Świętego na Apostołów, wyróżniając trzy znaki Jego obecności: wicher, ogień i dar języków. Ukazał, że wicher wstrząsnął Wieczernikiem, odmienił bieg życia Apostołów, wywiał wszelki lęk. - Wiatr Ducha Świętego hoduje odwagę, podsyca do czynu, dźwiga z wszelkich kryzysów i słabości - powiedział. Ukazując symbolikę ognia, dodał: -„Duch Święty chce zespolić serca, oświecić rozum, wskazać drogę w ciemności. Jest sprawcą jedności w Kościele, stwarza w Nim wspólnotę, jedno ciało mistyczne podczas Eucharystii”. Wskazując na „symfonię katolickości”, podkreślił, że za sprawą Ducha Świętego występuje jedność mimo wszelakich różnorodności. Przypomniawszy, że Duch Święty działa poprzez Sakramenty Święte i charyzmaty (duchowe uzdolnienia człowieka), zaapelował o współpracę z Bożą łaską obecności Parakleta w naszym życiu. - Trzeba znaleźć modlitwę do Ducha Świętego. Idźcie i przynieście owoc dla dobra rodziny, parafii, Ojczyzny; dla budowania wspólnoty Kościoła. Otwórzmy się na dar Ducha Świętego, podejmijmy Jego wezwania do świadczenia o Chrystusie i czynnego apostolstwa. Wołajmy: Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i rozpal w nich ogień swojej miłości - powiedział.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na zakończenie abp Stanisław Budzik wyraził zachwyt nad pięknem odnowionej świątyni, złożył gratulacje i życzenia, by wierni zadbali również o blask swojej duszy i serca. W tej podniosłej uroczystości, pomagającej ujrzeć fenomen Kościoła w kontekście pneumatologii, udział wziął także dziekan kraśnicki ks. Janusz Stefanek oraz wicedziekan ks. Jerzy Zamorski.


2024-05-19 06:46

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

2024-06-16 16:40

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

"Mąż i żona - rodzina zjednoczona", "Czas na rodzinę", "Zjednoczeni dla życia, rodziny i ojczyzny" - takie hasła nieśli uczestnicy XIX Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielę popołudniu z Placu Trzech Krzyży przez ulicę Wiejską do Belwederu. Jego uczestnicy manifestowali obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz przywiązanie do rodziny oraz małżeństwa kobiety i mężczyzny, domagali się też m.in. odrzucenia ustaw proaborcyjnych i przywrócenia krzyży w warszawskich urzędach.

Organizatorzy marszu - Centrum Życia i Rodziny - podkreśla, że obrona wartości: życia, rodziny, wolności i suwerenności jest możliwa tylko we wspólnym i zjednoczonym działaniu wszystkich, którym te wartości są drogie, tak w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Dlatego tego dnia, podobnie jak tydzień temu, marsze dla życia i rodziny przeszły w wielu polskich miastach, a od kwietnia do października przejdą one łącznie w ponad 50 polskich miastach.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

2024-06-19 16:00

[ TEMATY ]

księża

zmiany personalne

dekrety 2024

Monika Jaworska

Księża otrzymali dekrety

Księża otrzymali dekrety

Prezentujemy zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej.

Proboszczowie/Administratorzy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję