Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Dajmy się kochać Bogu

Rozważania do Ewangelii J 19, 31-37.

2024-05-15 10:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 7 czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

• Oz 11, 1. 3-4.8c-9 • Iz 12, 2.3 i 4bcd.5-6 • Ef 3, 8-12.14-19 • J 19, 31-37

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat, ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem, Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Nim byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: «Kości Jego nie będą łamane». I znowu na innym miejscu mówi Pismo: «Będą patrzeć na Tego, którego przebili».

Kościół podarowuje nam dziś tekst Ewangelii mówiący o przebiciu serca Jezusa. To z tego przebitego serca płynie dla nas źródło sakramentów – miłosierdzia i Eucharystii. Dzięki miłości do końca, którą ukochał nas Chrystus, możemy dziś korzystać z tego skarbca i brać pełny udział w życiu Kościoła, poprzez sakrament pojednania i Eucharystię. Często nie do końca pojmujemy, w jak wielkiej tajemnicy miłości Boga do człowieka uczestniczymy. Nie jest to tylko rytuał, liturgia, obrzęd; to tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, w której uczestniczył sam Bóg i dla nas ją ustanowił, byśmy dzięki niej mogli osiągnąć zbawienie. To z myślą o tobie i o mnie Jezus umiera i zmartwychwstaje dziś w każdej Eucharystii, w której uczestniczymy. I znowu ze strony człowieka nie może ten udział pozostać na poziomie przyzwyczajenia, tradycji, obowiązku wobec kochającego Jezusa. Dajmy się kochać Bogu i pozwólmy Mu rozpalać w nas ten ogień miłości, by całe nasze życie stawało się odpowiedzią na Jego miłość.

Reklama

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

Ocena: +24 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy pragnę szukać tylko tego, czego Bóg pragnie dla mnie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 1, 12-15.

Niedziela, 18 lutego. I niedziela Wielkiego Postu

CZYTAJ DALEJ

Nowy sekretarz generalny Episkopatu: nowa funkcja bardzo zmieni moje dotychczasowe życie

2024-06-13 07:15

[ TEMATY ]

bp Marek Marczak

PAP/Marcin Obara

Nowa funkcja bardzo zmieni moje dotychczasowe życie - przyznał w środę nowy sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Marczak. Dodał, że dotąd był biskupem żyjącym blisko ludzi i nie ma dużego doświadczenia w kontaktach z mediami.

W środę w Warszawie zakończyły się trzydniowe obrady 398. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Nowy etap historii tego miejsca

2024-06-13 22:58

Marzena Cyfert

Po Mszy św. odśpiewany został Apel Jasnogórski

Po Mszy św. odśpiewany został Apel Jasnogórski

Odpust ku czci św. Antoniego zakończył obchody Roku Jubileuszowego 25-lecia obecności Paulinów we Wrocławiu. Uroczystościom przewodniczył generał Zakonu o. Arnold Chrapkowski.

W homilii nawiązał do słów Ewangelii według św. Łukasza o wysłaniu 72 uczniów. Zauważył, że my wszyscy, niezależnie od życiowego powołania, jesteśmy posłani przez Jezusa. – Każdy z nas należy do owych 72 uczniów. Jesteśmy więc posłani jak pierwsi uczniowie, jak Apostołowie, jak św. Antoni, jak tylu innych, którzy tak jak my przez sakrament chrztu św. zostali wpisani w Chrystusa i w pełnienie Jego misji – mówił ojciec generał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję